Stefano Pioli: Po przerwie powinniśmy być mniej gorączkowi

acmilan.com

Stefano Pioli twierdzi, że jest zadowolony po remisie Milanu z Atalantą Bergamo (1:1). Włoch zauważa, że musieli być znacznie uważni przeciwko drużynie, która zmieniła filozofię.

Mistrzowie Włoch zarówno z Udinese (4:1), jak i Atalantą Bergamo (1:1) jako pierwsi tracili gola. – Jestem usatysfakcjonowany w tym sensie, że pozwoliliśmy na niewiele szans i graliśmy z duchem poświęcenia, ale po przerwie powinniśmy być mniej gorączkowi – stwierdził szkoleniowiec Rossonerich.

Gian Piero Gasperini jest znany szaleńczych ataków. Zaczęli jednak bardziej dostosowywać swoją taktykę w tym sezonie pod rywala. – Atalanta zmieniła swoje nastawienie i usiadła głębiej, więc musieliśmy grać z większą cierpliwością, aby ich rozbić – przyznał Pioli.

Niespodziewanie wymienił wszystkich swoich napastników w drugiej połowie, w tym Rafaela Leao. – Mam wielu silnych napastników i potrzebujemy ich do gry, aby mogli nabrać formy. Chciałbym, żeby Leao był skuteczniejszy. Postawiłem na Charlesa De Ketelaere jako trequartistę (typowa dziesiątka) i byliśmy bliscy wygrania. Właśnie przybył. Musi poznać swoich kolegów z drużyny i a oni poznali jego. Na wszystko jest czas – obwieścił dalej.