AC Milan wykupiony przez amerykańską grupę inwestycyjną RedBird Capital

AC Milan

Zdjęcie: AC Milan


Amerykańska grupa inwestycyjna RedBird Capital osiągnęła porozumienie w sprawie wykupu AC Milan z rąk Elliott Advisors za 1,2 mld euro.

Rossoneri w dopiero zakończonym sezonie Serie A, po raz pierwszy od jedenastu lat sięgnęli po upragnione Scudetto, zostawiając w tyle Inter, który do końca liczył się o mistrzowski tytuł.

W komunikacie poinformowano o zmianach właścicielskich. Elliott, który kilka lat wcześniej przejął klub od biznesmena Li Yonghonga, zachowa mniejszościowy pakiet i miejsca w zarządzie.

Przejęcie nowego właściciela nastąpi latem, a transakcja zostanie sfinalizowana nie później niż we wrześniu. Amerykańska grupa RedBird zapłaciła za większościowy pakiet 1,2 mld euro.

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być częścią znakomitej historii AC Milan i cieszymy się, że możemy odegrać rolę w kolejnym rozdziale klubu, gdy wraca on na należne mu miejsce na samym szczycie włoskiego, europejskiego i światowego futbolu – powiedział założyciel RedBird, Gerry Cardinale.

Warto wspomnieć, iż Elliott przejął siedmiokrotnych mistrzów Europy cztery lata temu, kiedy chiński biznesmen Li Yonghong nie wywiązał się z niektórych zobowiązań związanych z pakietem finansowania zakupu klubu od Silvio Berlusconiego w 2017 roku.

Bonus bukmacherski

Załóż konto klienta na jednej ze stron bukmacherskich, skorzystaj z promocji powitalnej i typuj mecz Włochy – Niemcy. W ofercie wymienionych bukmacherów dostępny jest bogaty wybór zakładów przedmeczowych i zakładów live.

  • Zwycięstwo Włoch – kurs 2.36 (Fortuna)
  • Remis – kurs 3.25 (LV Bet)
  • Zwycięstwo Niemiec – kurs 2.80 (Betclic)

Przewidziane są również bonusy dla stałych klientów:

Załóż konto i odbierz 2720 PLN w Fortunie

Załóż konto i odbierz 3353 PLN w LV Bet

Załóż konto i odbierz 200 PLN w Betclic


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.