Sousa: Musimy pressować, wygrywać piłkę i przeszkadzać rywalom

Polski

zdjęcie: laczynaspilka.pl

– Zaczęliśmy bardzo dobrze, widzieliśmy, że dzieje się sporo dobrego, bo chcieliśmy grać agresywnie bez piłki wszystkimi zawodnikami – stwierdził Paulo Sousa.

Reprezentacja Polski w pierwszym sprawdzianie przed mistrzostwami Europy zremisowała we Wrocławiu z Rosją (1:1). Selekcjoner zdecydował się na eksperymentalny skład. Dla “biał0-czerwonych” gola strzelił Jakub Świerczok, który wyróżniającą się postacią na tle pozostałych kadrowiczów.

Portugalczyk zauważył na konferencji, że Polacy zaczęli mecz bardzo dobrze, z przekonaniem, ambicją i w wysokim pressingu. – Od momentu, gdy strzeliliśmy gola staliśmy się bardziej bliscy przeszłości: oddaliśmy inicjatywę, nie broniliśmy aktywnie, ale bardzo nisko. Dawaliśmy możliwość na dośrodkowania, drybling naszym przeciwnikom. Nie możemy na to pozwalać, musimy pressować, wygrywać piłkę i przeszkadzać rywalom – podkreślił.

– Przeciwnik miał zawsze przewagę w środkowej strefie przeciwko Klichowi i Krychowiakowi i musimy się tego nauczyć, ale to mogło się zdarzyć z nowymi zawodnikami. Zwłaszcza decyzje Kuby i Dawida cierpiały na tym, że grali w nowym systemie. Pokazaliśmy im kilka obrazków i zaczęliśmy drugą połowę lepiej, podnosząc poziom naszej organizacji defensywnej, utrzymując się przy piłce i odpoczywając w jej posiadaniu. Brakowało nam ostatniego podania, przekonania i cwaniactwa pod bramką, które mieli Rosjanie – analizował Sousa.

Co myśli o porównaniu Rosjan do Słowaków, z którymi zmierzymy się na inaugurację EURO? – Słowacja gra znacznie bardziej agresywnie w obronie, bardziej kompaktowo, oddając piłkę przeciwnikowi, ale nie dlatego, że nie mają jakości. Po prostu więcej pracują w defensywie i w kontratakach. Dlatego nie zgadzam się, że Rosja była przeciwnikiem imitującym Słowację – podsumował.

źródło: laczynaspilka.pl /


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *