Reprezentacja Polski w debiucie Jerzego Brzęczka zremisowała w piątek z Włochami (1:1), zaś dzisiaj zremisowała we Wrocławiu z reprezentacją Irlandii (1:1).

Selekcjoner biało-czerwonych dokonał kilku roszad w porównaniu z ostatnim spotkaniu. Między słupkami od pierwszych minut wystąpił Wojciech Szczęsny, natomiast w formacji defensywnej szansę otrzymali Tomasz Kędziora oraz Marcin Kamiński. W drugiej linii wybiegli Karol Linetty, który często zawodzi w kadrze.

Jerzy Brzęczek zdecydował się zostawić na ławce rezerwowych Roberta Lewandowskiego, który stanął przed szansą rozegrania setnego meczu w reprezentacji narodowej. Napastnika Bayernu Monachium zastąpiła dwójka piłkarzy z Serie A – Arkadiusz Milik oraz Krzysztof Piątek, który robi furorę na włoskiej ziemi.

Ważne spotkanie było dla Jakuba Błaszczykowskiego, który tym samym wystąpił po raz 102. z orzełkiem na piersi wyrównując osiągnięcie Michała Żewłakowa. Obrońca był samodzielnym rekordzistą od 12 października 2010 roku.

W 10. minucie doskonałą sytuację na prowadzenie miał Arkadiusz Milik, który był niepilnowany w polu karnym, lecz jego uderzenie nieznacznie minęło prawy słupek bramki. Nieco ospale rozgrywała piłkę ekipa Jerzego Brzeczka, przez co nie mieliśmy wielu okazji i kibice będący na stadionie byli z pewnością znudzeni stylem.

Po przerwie trener Polaków dokonał zmiany i w miejsce Rafał Kurzawy pojawił się Damian Kądzior. Irlandczycy nie przestraszyli się naszej kadry i coraz śmielej poczynali sobie na boisku. W 53. minucie Callum O’Dowda dośrodkował idealnie na głowę Aidena O’Brien’a i goście ustalili wynik spotkania.

W 87. minucie fantastycznie zagrali ze sobą Karol Linnety, który podał do Arkadiusza Milika, a ten wypuścił na czystą pozycję Mateusza Klicha i pokonał golkipera ładnym uderzeniem.

Jakże różne mecze rozegrała reprezentacja Polski w odstępie kilku dni. W Bolonii potrafiliśmy się przeciwstawić Włochom i byliśmy bliscy odniesienia zwycięzca. Dziś zabrakło wiele, choć bramka Mateusza Klicha może przyćmić postawę Polaków.