Skromne zwycięstwo Chelsea nad Zenitem. Bardzo przeciętne widowisko

Lukaku

chelseafc.com

W pierwszej kolejce Ligi Mistrzów Chelsea skromnie pokonała Zenit Sankt Petersburg 1:0. Jedynego gola w tym meczu zdobył Romelu Lukaku.

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele emocji. Dość powiedzieć, że obrońca Pucharu Europy nie oddał w niej ani jednego celnego strzału na bramkę Kriciuka. Goście w światło bramki uderzyli raz – za sprawą Rakickiego. Tę próbę bez problemu obronił Mendy. Optyczną przewagę posiadała Chelsea, która wymieniała wiele podań, jednak nic z tego nie wychodziło. Pierwsze 45 minut mogło zanudzić kibiców zgromadzonych na Stamford Bridge.

Druga odsłona gry wyglądała już trochę lepiej pod względem atrakcyjności widowiska. W 50. minucie świetną okazję do napoczęcia rywala miał Rüdiger, ale minimalnie przestrzelił. Kilka minut później bramkarza próbował pokonać James, ale tak jak w przypadku Niemca futbolówka nieznacznie minęła słupek.

Zenit starał się odpowiedzieć, ale niewiele z tego wynikało. Niezłą sposobność do strzelenia bramki miał Wendel, ale Mendy znakomicie interweniował. W 69. minucie “The Blues” w końcu dopięli swego za sprawą Lukaku i wyszli na prowadzenie. Kapitalnie dośrodkował Azpilicueta, a potężny Belg uderzył głową w kierunku lewego słupka.

Na 10 minut przed końcowym gwizdkiem Marcos Alonso zmarnował dobrą sytuację. Rosjanie odpowiedzieli natychmiastowo. Zaledwie kilka chwil później Dziuba miał stuprocentową okazję strzelecką, jednak fatalnie spudłował.

Dzisiejszy mecz w Londynie na pewno nie porwał fanów. Dla Chelsea najważniejsze są trzy punkty, które nie przyszły łatwo. Gospodarze może i mieli przewagę w samej grze, natomiast nie przełożyło się to na wiele klarownych sytuacji.

W innym pojedynku grupy H Juventus pewnie pokonał na wyjeździe szwedzkie Malmö 3:0. Jak na razie bez niespodzianek – faworyci wygrali swoje spotkania.