Skorża: Problemem jest aspekt mentalny

Maciej Skorża

fot. Przemysław Szyszka/Lech Poznań

– Dopiero po kilku pierwszych meczach uświadomiłem sobie, że nie będzie natychmiastowej krzywej wznoszącej, bo problemy są nieco większe – mówi szkoleniowiec Lecha Poznań, Maciej Skorża w wywiadzie dla “Interii”.

Maciej Skorża powrócił do Lecha Poznań pod koniec sezonu. Nie miał zbyt wiele czasu na odmianę zespołu, a rywalizację w lidze zakończyli dopiero na jedenastym miejscu.

– Uważałem, że będzie stać nas na szybką poprawę wielu elementów gry, na lepszy styl. Liczyłem również na efekt “nowej miotły”, który jednak nie dał wystarczającej liczby punktów – przyznaje Skorża.

Szkoleniowiec “Kolejorza” podkreśla, że istnieje wiele problemów, poza koniecznością ściągnięcia nowych zawodników. Jego zdaniem problemem jest aspekt mentalny, a przede wszystkim fakt iż większość piłkarzy było dalekich od optymalnej formy.

Lech, który awansował do Ligi Europy, a Lech dziś, to dwie inne drużyny. Od razu powiedziałem w klubie, że porównywanie tych okresów – których przecież nie dzieli kilka lat, a raptem kilka miesięcy – nie ma sensu. Kilku zawodników odeszło, kilku przyszło, niektórzy się zmienili. Wystarczy, że za przykład podam Daniego Ramíreza, który przez koronawirusa stracił okres przygotowawczy. Albo Mikaela Ishaka, który dość długo zmagał się z nieprzyjemną kontuzją. Spory niedosyt mam też po grze Pedro Tiby. Ale nie tylko jego. Takich piłkarzy jest dużo więcej – tłumaczy.

Jako trener będę w pełni zadowolony tylko wtedy, kiedy zdobędziemy mistrzostwo Polski. Kiedyś w Wiśle byłem w podobnej sytuacji. Drużyna zajęła w tabeli ósme miejsce, do Niemiec odchodził Kuba Błaszczykowski, Cracovia była w tabeli od nas wyżej. Ale udało nam się to poskładać i zrobić świetny wynik. Wiem, że kiedy facet z jedenastej drużyny w tabeli mówi o wygraniu ligi to brzmi to dziwnie. Ale – biorąc pod uwagę możliwości klubu i plany jakie mamy na rozwój drużyny – uważam, że nie jest to niemożliwe – zaznacza.

Cała rozmowa dostępna w sportowym serwisie Interii.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *