sport.tvp.pl

Piłkarze Sevilli FC bez większego problemu pokonali swojego rywala z Zagrzebia 4-0 w 4. kolejce Ligi Mistrzów. Bramki dla Sevillistas strzelali Luciano Vietto, Sergio Escudero, Steven N’Zonzi oraz Wissam Ben Yedder. Goście kończyli ten mecz w dziesiątkę.

Podopieczni Jorge Sampaoliego zdominowali to spotkanie oddając 29 strzałów na bramkę, przy tylko trzech drużyny gości. Pierwszy cios na Chorwatów spadł w 30. minucie. Vietto przejął piłkę w polu karnym, którą posłał do niego Franco Vazquez i pewny strzałem pokonał bramkarza rywali. W doliczonym czasie pierwszej połowy boisko opuścić musiał prawy obrońca Dinama Petar Stojanović, gdyż obejrzał drugi żółty kartonik od sędziego Felixa Zwayer’a.

Po przerwie krajobraz niewiele się zmienił. Wciąż to gospodarze dyktowali tempo tego spotkania i aplikowali bezradnym gościom kolejne bramki. Najpierw uczynił to Escudero po dwójkowej akcji z Vitolo, następnie efektowną główką po wybiciu piłki z rzutu rożnego popisał się Steven N’Zonzi, a dzieła zniszczenia dopełnił Wissam Ben Yedder, który w 88. minucie wykorzystał podanie od Mariano.

Sevilla jest jedną z dwóch drużyn, które nie straciły jeszcze bramki w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Andaluzyjczycy wysunęli się w grupie na pierwsze miejsce , gdyż Juventus Turyn zremisował zaledwie u siebie z Lyonem 1-1.

Sevilla FC – NK Dinamo Zagrzeb 4:0(1:0)

1:0 Vietto 30′

2:0 Escudero 66′

3:0 N’Zonzi 80′

4:0 Ben Yedder 88′