Bundesliga: Blamaż Werderu

Bundesliga

Werder Brema po kolejnym beznadziejnym spotkaniu przegrał 0-3 z Augsburgiem,a ten wynik mógł być dużo wyższy. Ekipa z Bremy znajduje się na dnie tabeli, a dni Alexandra Nouriego wydają się być policzone.

Werder w tym sezonie spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Zaledwie pięć punktów w dziewięciu spotkaniach i przedostatnie miejsce w tabeli powoduje, że posada szkoleniowca z Bremy Alexandra Nouriego wisi na włosku. Na boisku lepszą drużyną był Augsburg. Po ich stronie stało wiele czynników, przede wszystkim stwarzali sobie sytuację do strzelenia gola. Już na początku meczu dobrym rajdem popisał się Alfreð Finnbogason, lecz jego techniczne uderzenie obronił Jiří Pavlenka. Czeski bramkarz gospodarzy mniej szczęścia miał w 40. minucie, kiedy dośrodkowanie z lewej strony boiska Philippa Maxa strzałem głową wykończył Michael Gregoritsch. Jeszcze przed przerwą goście strzelili drugą bramkę. Rzut karny wykorzystał Finnbogason.

Werder znajdował się w beznadziejnej sytuacji. Patrząc na ich grę w pierwszej części spotkania trudno znaleźć powody, dzięki którym ktokolwiek mógłby spodziewać się zmiany losów meczu. Gospodarze bramce Augsburga tak naprawdę zagrozili tylko raz. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Theodor Gebre Selassie, Nie był to jednak na tyle wymagający strzał, by Marwin Hitz mógł skapitulować.

Po przerwie zbyt dużo na boisku się nie zmieniło. Werder tak naprawdę pochwalić może się próbą Zlatko Junuzovicia z dystansu. Oczywiście niecelnym. Po stronie Augsburga aktywny na boisku był strzelec pierwszej bramki Gregoritsch. Austriak miał dużą ochotę na powiększenie swojego dorobku bramkowego. W 50. minucie jego uderzenie głową minęło słupek bramki Pavlenki. Więcej szczęścia miał dziesięć minut później. Świetnym podaniem wyręczył go Caiuby, a Michael Gregoritsch przy ogólnej bierności defensorów rywali strzelił gola i w praktyce pogrzebał jakiekolwiek szanse Werderu na ratunek. Wynik spotkania mógł być zdecydowanie wyższy, goście wręcz bombardowali Werder, lecz Augsburg często pozostawał nieskuteczny.

29 października 2017, 10. kolejka niemieckiej Bundesligi, Brema (Weserstadion)

Werder Brema – FC Augsburg 0:3 (0:2)

Michael Gregoritsch 40, 61, Alfreð Finnbogason 45 (karny)

Werder: Jiří Pavlenka – Theodor Gebre Selassie, Robert Bauer (Izet Hajrović 46′), Ludovic Sané, Niklas Moisander, Ludwig Augustinsson – Zlatko Junuzović, Maximilian Eggestein (Florian Kainz 46′), Thomas Delaney – Max Kruse, Ishak Belfodil.

Augsburg: Marwin Hitz – Daniel Opare, Kevin Danso, Jeffrey Gouweleeuw, Philipp Max – Marcel Heller (Jonathan Schmid 80′), Rani Khedira, Daniel Baier, Michael Gregoritsch (Ji Dong-Won 88′), Caiuby – Alfreð Finnbogason (Koo Ja-Cheol 74′).

Żółte kartki: Delaney, Kainz.

Sędziował: Soren Storks.