Serie A: Zmarnowana szansa Atalanty na dogonienie Juventusu!

atalanta.it/ twitter

Na inaugurację 36. kolejki Serie A AC Milan podejmował na San Siro Atalantę. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 1:1. Na listę strzelców wpisali się Hakan Calhanoglu oraz Duvan Zapata.

Po porażce Juventusu Atalanta miała niepowtarzalną okazję, aby zbliżyć się do hegemona tych rozgrywek. Na przeciwko nich stanął równie mocny rywal, ale biorąc pod uwagę przebieg całego spotkania to goście powinni dziś wygrać! Niestety tak się nie stało, a strata do Starej Damy wynosi aż 5. punktów!

W 14. minucie kapitalnym trafienie z rzutu wolnego popisał się Hakan Calhanoglu, nie dał on szans bramkarzowi Atalanty. Goście mieli okazję na wyrównanie w 26. minucie, ale rzut karny zmarnował Ruslan Malinovsky. Ci zaś nie poddawali się i już kilka chwil później doprowadzili do wyrównania. Duvan Zapata wykorzystał zamieszanie w polu karnym, po czym dobiegł do piłki i pewnym uderzeniem umieścił ją w bramce.

W drugiej części tempo i częstość ataków zmalały, gra toczyła się głównie w środku pola. Zawodnicy próbowali taktycznie zaskoczyć przeciwnika, ale nie przyniosło to pozytywnego rezultatu. Ostatecznie wynik 1:1 utrzymał się do 90. minuty.