Puchar Francji: PSG pokonuje St. Etienne

psg.fr

W meczu o Puchar Francji PSG pokonało St. Etienne 1:0. Zwycięskiego gola zdobył w 14. minucie Neymar.

Paryżanie byli niewątpliwym faworytem tego starcia co pokazali dziś na boisku. Dość szybko wyszli na prowadzenie za sprawą Neymara, a później mieli jeszcze wiele okazji na podwyższenie prowadzenia. Do najciekawszej sytuacji doszło w okolicach 30. minuty, kiedy to Loic Perrin dość poważnie sfaulował Kyliana Mbappe. Francuz nabawił się kontuzji, przez którą musiał przedwcześnie zejść z boiska. Na placu gry piłkarze skakali sobie do gardeł, chcieli wyjaśnienia ze strony sędziego dlaczego podjął decyzję tylko o żółtej kartce. Wielu z nich za dyskusje zostało ukaranych również żółtym kartonikiem. Jednak arbiter zdecydował się na skorzystanie z systemu VAR, po czym zmienił swoją decyzję. Defensor St. Etienne ujrzał czerwień i także musiał pożegnać się z boiskiem.

Szkoleniowiec gości chcąc załatać dziurę w obronie zdjął skrzydłowego czym całkowicie zdeformował system gry swoich podopiecznych. W drugiej połowie nie wyglądało to jednak tak źle jakby mogło się przypuszczać. Piłkarze PSG atakowali, ale z dużo mniejszą intensywnością, tak jakby zadowalał ich taki wynik. Do końcowych minut rezultat gry nie uległ już zmianie.