Serie A: Wymęczone zwycięstwo Napoli, pechowa porażka Benevento

Andrea Belotti

torinofc.it

Sześć dzisiejszych spotkań Serie A już za nami. Nie były to może porywające mecze, jeśli chodzi o drużyny, które między sobą rywalizowały, ale na boisku wyglądało to zupełnie inaczej.

Dzisiejszy dzień w Serie A, zainaugurowało spotkanie kandydata do europejskich pucharów z kandydatem do spadku. Co tu dużo mówić, mecz przebiegał, tak jak każdy się tego spodziewał. Crotone zostało odprawione z kwitkiem po bramkach Lukaku, Immobile, Lulicia i Andersona. Lazio po tym spotkaniu znajduje się na 5. miejscu, goście natomiast spadli na 18.

Lazio – Crotone 4:0

Lukaku 56′, Immobile 78′, Lulic 86′, Anderson 89′

LAZIO: Strakosha; Patric, De Vrij, Wallace; Marusic, Parolo, Murgia (Lucas Leiva 66′), Lukaku; Luis Alberto (Felipe Anderson 83′), Milinkovic-Savic (Lulic 66′), Immobile

CROTONE : Cordaz; Sampirisi (Faraoni 83′), Ajeti, Ceccherini, Martella; Rohden, Mandragora, Barberis; Trotta, Budimir (Simmy 83′), Stoian (Ronev 66′)

23 grudnia 2017, 18. kolejka Serie A

Druga z rzędu porażka Interu Mediolan, może bardzo podciąć skrzydła ekipie Luciano Spalettiego. Dzisiaj jednak Sassuolo było drużyną lepszą, aktywniejszą i zasłużenie wygrało z gośćmi, po bramce Falcinelliego. Tym samym gospodarze awansowali na 14. miejsce w tabeli, Inter jest trzeci, ale jeszcze dzisiaj może go wyprzedzić AS Roma.

Sassuolo – Inter 1:0

Falcinelli 34′

SASSUOLO: Consigli; Lirola, Goldaniga, Acerbi, Peluso; Missiroli, Magnanelli, Duncan (Cannavaro 90+4′); Berardi (Ragusa 62′), Falcinelli, Politano (Mazziteli 83′)

INTER: Handanovic; Joao Cancelo, Skriniar, Miranda (Joao Mario 80′), D’Ambrosio (Dalbert 77′); Gagliardini, Borja Valero; Candreva, Brozovic ( Eder 46′), Perisic; Icardi

Rewelacyjna pogoń beniaminka za dwubramkową stratą była jak dotąd ozdobą 18. kolejni. Już po 10 minutach ekipa, w której cały mecz rozegrał Bartosz Salamon, przegrywała 0:2. Jednak gospodarze wzięli się za grę w drugiej połowie, doprowadzili do remisu i wyszli ze strefy spadkowej. Torino natomiast jest na 11. miejscu

SPAL – Torino 2:2

Viviani 42′, Antenucci 69′ (k.) – Falque 1′, 10′

SPAL: Gomis; Salamon, Vicari, Cremonesi; Lazzari, Schiattarella (Mora 81′), Viviani, Grassi, Mattiello; Antenucci (Borriello 86′), Floccari (Paloshi 66′)

TORINO : Sirigu; De Silvestri, Nkoulou, Lyanco (Burdisso 48′), Molinaro; Rincon, Valdifiori, Baselli (Obi 80′); Falque, Belotti, Niang (Berenguer 66′).

Prawdziwy rollercoaster przeżyli kibice zgromadzeni na stadionie w Neapolu, kiedy ich drużyna dwa razy przegrywała w tym spotkaniu. O intensywności meczu może świadczyć fakt, że do przerwy padło… 5 bramek! Niestety w 2. połowie gra obu drużyn osiadła i więcej bramek nie zobaczyliśmy. Podopieczni Sarriego kończyli mecz w “10”, kiedy to czerwoną kartkę zobaczył Mario Rui. Napoli udało się utrzymać 1. miejsce w tabeli, Sampdoria spadła na 6. lokatę.

Napoli : Sampdoria 3:2

Allan 16′, Insigne 33′, Hamsik 39′ – Ramirez 2′, Quagliarella 27′ k

NAPOLI: Reina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Mario Rui; Allan, Jorginho ( Diawara 56′), Hamsik (Zieliski 70′); Callejon, Mertens, Insigne (Maggio 79′)

SAMPORDIA: Viviano; Bereszynski, Silvestre, Ferrari, Strinic ( Zapata 84′); Barreto (Barreto 71′), Torreira, Praet; Ramirez, Caprari, Quagliarella (Kownacki 75′)

“Biednemu zawsze wiatr w oczy” – tak można podsumować parę występów Benevento w tym sezonie. Ile to razy już tracili bramkę w ostatnich minutach, albo i nawet doliczonym czasie gry. Tak było i tym razem, kiedy w 92. minucie piłkę do siatki skierował Lapadula. Czarownice mogą sobie tym bardziej pluć w brodę, gdyż wcale nie odstawali od Genoi, a w pewnych fragmentach meczu grali nawet lepiej. Genoa po zwycięstwie awansowała na 15. miejsce, o lokacie Benevento chyba informować nie trzeba.

Genoa – Benevento 1:0

Lapadula 90+2 (k.)

GENOA: Perin – Izzo, Spolli, Zukanovic, – Rosi (Birash 77′), Rigoni (Lapadula 55′), Veloso, Bertolacci (Cofie 77′), Laxalt – Pandev, Taarabt

BENEVENTO: Belec – Djmsiti, Lucioni, Costa – Lombardi, Cataldi, Del Pinto, Letizia (Venuti 77′) – Ciciretti (Chibsach 70′), Puscas, Parigini (Gyamfi 57′)