acmilan.com

Na zakończenie 5. kolejki Serie A Torino pokonał u siebie AC Milan. Kolejnym świetnym występem popisał się Andrea Belotti, a Krzysztof Piątek zdobył drugą bramkę w lidze w tym sezonie.

Już w 10. minucie spotkania Milan miał okazję na zdobycie bramki. Hakan Calhanoglu był bliski strzelenia bramki z rzutu wolnego. Piłka przeszła kilka centymetrów nad poprzeczką bramki Torino.

W 18. minucie Lorenzo De Silvestri ciągnął rywala za koszulkę. Arbiter spotkania widział całe zajście i podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę dla “Rossonerich” wykorzystał Krzysztof Piątek. Jest to druga bramka polskiego napastnika w tym sezonie Serie A. Ponownie zdobyta z rzutu karnego, poprzednio udało mu się to w meczu z Hellasem w Weronie.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego ataku Torino. W 50. minucie Gianluigi Donnarumma znakomicie obronił strzał Simone Verdiego, który przedarł się z łatwością przez obronę drużyny z Mediolanu. Kilka minut później szansę miał Milan. Krzysztof Piątek odebrał podanie w polu karnym i strzelił na bramkę Torino. Piłka jednak przeszła minimalnie obok słupka.

W 72. minucie Belotti przyjął piłkę z lewej strony boiska, po czym minął rywala i strzelił na bramkę Donnarummy. Futbolówka przelała się przez ręce bramkarza Milanu, po czym wpadła do siatki. Cztery minuty później Andrea Belotti dostał się do piłki odbitej w polu karnym i pięknym strzałem z przewrotki zdobył bramkę na 2:1 dla Torino.

Włoch po strzeleniu dwóch bramek w czwartkowym meczu ma na swoim koncie 4 gole w Serie A. Jest najlepszym strzelcem w ekipie z Turynu i zajmuje obecnie 3 miejsce w rankingu strzelców ligi włoskiej.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry znakomitą szansę zmarnował Krzysztof Piątek. Polski napastnik doskonale wybiegł do piłki po czym uderzył z głowy prosto w bramkarza z bliskiej odległości. Sirigu w tej sytuacji popisał się doskonałym refleksem.

Stadio Olimpico di Torino, 26.09. 2019, godz. 21:00

Torino – AC Milan 2:1

Bramki: 18′ Krzysztof Piątek (Rzut karny), 72′ Andrea Belotti, 76′ Andrea Belotti

Żółte kartki: 8′ Lyanco, 21′ Bennacer, 31′ Zaza, 33′ Belotti, 72′ Romagnoli, 77′ G.Donnarumma, 82′ Aina, 88′ Musacchio

Czerwone kartki: 72′ Reina (Poza boiskiem)

Torino: Sirigu; Izzo, Lyanco (57′ Ansaldi), Bremer; De Silvestri, Baselli, Rincon, Aina (83′ Djidji), Verdi (66′ Berenguer); Belotti, Zaza

AC Milan: G.Donnarumma, Calabria, Musacchio, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer (78′ Rebic), Calhanoglu; Suso; Piątek, Leao (65′ Bonaventura)