Puchar Polski: Pewny awans ŁKS-u

ŁKS Łódź

ŁKS Łódź, flaga / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

ŁKS Łódź jest ostatnim zespołem, który wywalczył awans do 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski. Beniaminek PKO Ekstraklasy wygrał na wyjeździe 2:0 (1:0) z ubiegłorocznym spadkowiczem – Zagłębiem Sosnowiec.

Przewaga podopiecznych Kazimierza Moskala w tym spotkaniu była bardzo wyraźna. Łodzianie od pierwszej minuty zdecydowanie grali lepiej w piłkę stwarzając sobie więcej okazji do strzelenia bramek. Sporo roboty w bramce gospodarzy miał Krystian Stępniowski, który w pierwszych fragmentach meczu zdołał obronić strzały Piotra Pyrdoła, czy Bartłomieja Kalinkowskiego. Pozyskany latem z Cracovii 26-letn bramkarz skapitulował w 21. minucie meczu. Michał Trąbka zagrał na prawą stronę boiska do Pyrdoła. Ten ograł Kacpra Radkowskiego i strzałem z ostrego kąta wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Tuż przed przerwą dobrych okazji dla ŁKS-u nie wykorzystali Rafał Kujawa i Trąbka.

Po przerwie ŁKS poszedł za ciosem. W 53. minucie po krótkim rozegraniu rzutu rożnego Dragoljub Srnić dograł do Artura Bogusza, który pewnie pokonał Stępniowskiego. Dobre dysponowany prawy obrońca ŁKS-u zaliczył asystę przy trzecim trafieniu dla łodzian autorstwa Rafała Kujawy. W 69. minucie meczu Bogusz z prawej strony dośrodkował w pole karne. Futbolówkę głową niefortunnie podbił Piotr Polczak, a ta trafiła do Kujawy, który podwyższył wynik meczu.

Zagłębie w tym spotkaniu prezentowało się wyjątkowo miernie. Stosunkowo dziwne zmiany Radosława Mroczkowskiego w przerwie, i tuż po przerwie, nie zmieniły obrazu gry. Płomyk nadziei po stronie Zagłębia pojawił się w 66. minucie. Mocno znudzonego Arkadiusza Malarza strzałem z dystansu zaskoczyć próbował Mateusz Szwed. Po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w boisko. Jak się później okazało był to w zasadzie jedyny pozytywny akcent gospodarzy, którzy po bardzo słabym meczu odpadają z Totolotek Pucharu Polski.

26 września 2019, I runda Totolotek Pucharu Polski, Sosnowiec (Stadion Ludowy)

Zagłębie Sosnowiec – ŁKS Łódź 0:3 (0:1)

Piotr Pyrdoł 21′, Artur Bogusz 53′, Rafał Kujawa 69′

Zagłębie: Krystian Stępniowski – Dawid Ryndak, Kacper Radkowski (Filip Karbowy 50′), Piotr Polczak, Rafał Grzelak – Mateusz Szwed, Tomasz Hołota, Michał Kieca, Szymon Pawłowski (Patryk Mularczyk 46′), Stanisław Biłeńkyj (Tomasz Nawotka 57′) – Błażej Radwanek.

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Artur Bogusz, Maksymilian Rozwandowicz, Kamil Juraszek, Kamil Rozmus – Piotr Pyrdoł (Adam Ratajczyk 82′), Dragoljub Srnić, Bartłomiej Kalinkowski, Pirulo (Dani Ramirez 68′), Michał Trąbka – Rafał Kujawa (Patryk Bryła 73′).

Żółte kartki: Grzelak, Mularczyk – Kalinkowski.

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)