Serie A: SPAL na remis z Genoą, 90 minut Arkadiusza Recy

Alessandro Florenzi, Arkadiusz Reca / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

SPAL, z Arkiem Recą w pierwszym składzie, zremisowało u siebie z Genoą 1-1. Ewentualny zwycięzca tego meczu miał okazję wygrzebać się ze strefy spadkowej, ale ostatecznie drużyny podzieliły się punktami po dobrym, wyrównanym meczu. Nasz reprezentant mógł zostać bohaterem, ale jego strzał z kilku metrów został świetnie obroniony przez Radu.

Pierwsze 45 minut było dość ciekawe. Padło wiele strzałów, gra toczyła się na wysokim tempie, a inicjatywa była po stronie gospodarzy. Nie przełożyło się to niestety na konkrety, bo zawodnicy schodzili na przerwę przy wyniku 0-0. Najciekawszym wydarzeniem pierwszej połowy była kapitalna interwencja Ionuta Radu. Rumuński bramkarz leżąc na ziemi wybronił stopą strzał Arka Recy z najbliższej odległości.

Bramki padły za to już na początku drugiej połowy. W ciągu piorunujących trzech minut najpierw rzut karny na bramkę zamienił Andrea Petagna, a już chwilę później stan meczu wyrównał Sturaro. Od tego momentu gra stała się szarpana, obie ekipy grały zrywami. Raz mocniej naciskało SPAL, raz Genoa, a żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie wyraźnej przewagi na dłużej niż 5-7 minut. Do końca bramki już nie padły, i drużyny sprawiedliwie podzieliły się punktami.

Dzisiejsi gospodarze zajmują w tabeli Serie A 19. miejsce z dziewięcioma punktami. Genoa jest o jedno miejsce, i jeden punkt wyżej. Za tydzień SPAL zagra w Mediolanie z Interem, A Genoa podejmie Torino.

SPAL 1-1 Genoa

Petagna 55′ – Sturaro 57′

SPAL: Berisha – Felipe, Vicari – Reca, Kurtić, Valdifiori (Murgia 80′), Missiroli, Strefazza (Julio 68′) – Petagna, Di Francesco (Valoti 45′)

Genoa: Radu – Criscito, Zapata, Romero, Ghiglione – Cassata, Radovanović, Lerager (Pandev 62′) – Sturaro (Cleonise 74′), Pinamonti (Favilli 62′),