PKO Ekstraklasa: Pewne zwycięstwo Cracovii z Zagłębiem Lubin

LOTTO Ekstraklasa, piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W ostatnim spotkaniu 16. kolejki PKO Ekstraklasy, Cracovia odniosła zwycięstwo z Zagłębiem Lubin (2:0). Drużyna z Krakowa wykorzystała okazję, by wskoczyć na pozycję wicelidera. Druga połowa była zdecydowanie po stronie gospodarzy, a pierwszego gola zdobył David Jablonsky, zaś wynik ustalił Diego Ferraresso. Ponadto przed spotkaniem uczczono minutą ciszy pamięć profesor Ireny Kałuży, córki legendy “Pasów” Józefa Kałuży.

25.11.2019, 16. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Widzów: 7 238

Cracovia – Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)

David Jablonsky 75′, Diego Ferraresso 90′

Cracovia: Michal Pesković – Cornel Rapa, Michał Helik, David Jablonsky, Kamil Pestka – Milan Dimun – Mateusz Wdowiak (Diego Ferraresso 90′), Janusz Gol, Pelle van Amersfoort, Sergiu Hanca – Rafael Lopes (Filip Piszczek 86′)

Zagłębie: Konrad Forenc – Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Sasa Balić, Jakub Tosik – Damjan Bohar, Filip Starzyński, Bartosz Slisz (Asmir Suljić 84′), Sasa Zivec (Patryk Szysz 76′) – Bartosz Białek

Żółte kartki: Lubomir Guldan

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)