Serie A: Sensacja czy wszystko zgodnie z planem?

juventus.com

Nie będzie dzisiaj koronacji we włoskiej Serie A. Sensacja, czy wszystko zgodnie z planem?

W inauguracyjnym meczu 32. kolejki włoskiej Serie A (nie)spodziewanie Spal Ferrara pokonał na własnym stadionie Juventus Turyn 2:1 mimo, że po pierwszych 45. minutach to goście prowadzili. Starej Damie do wywalczenia mistrzostwa Włoch w sezonie 2018/2019 wystarczał remis. Nasuwa się pytanie – czy podopieczni Massimiliano Allegriego specjalnie przegrali, by tytuł świętować za tydzień przed własną publicznością? Myślę, że nie, ponieważ zmiennicy, którzy dzisiaj dostali szansę, chcieli się pokazać. Uważam, że na porażkę złożyły się trzy czynniki.

• zwyczajnie zabrakło i umiejętności piłkarzom gości;
  • gospodarze byli na tyle zmotywowani, że ten mecz z rezerwowym Juventusem po prostu musieli wygrać;
  • zdekoncentrowani piłkarze z Turynu.

W zespole gospodarzy pełne 90. minut rozegrał obrońca reprezentacji Polski, Thiago Cionek. Z kolei Wojciech Szczęsny cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych Juventusu.

13.04.2019, godz. 15:00 Spal Ferrara – Juventus Turyn 2:1 (0:1)
bramki: Kevin Bonifazi 49′, Sergio Flaccari 74′ – Moise Kean 30′
żółte kartki: Manuel Lazzari, Sergio Floccari, Mohamed Fares, Simone Missiroli, Francesco Vicari – Juan Cuadrado, Joao Cancelo.