Bundesliga: Lipsk pewnie wygrywa z Wolfsburgiem

Piłkarze Lipska wykonali kolejny krok ku awanowi do Ligi Mistrzów.

independent.co.uk

Piłkarze RB Lipsk pokonali VfL Wolfsburg 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Kevin Kampl i Timo Werner.

Mecz pomiędzy drużynami, które walczą o europejskie puchary. Lipsk chciałby powrócić do Ligi Mistrzów, przed tym spotkaniem zajmował on 3. miejsce co dawało awans do tych elitarnych rozgrywek. Goście marzą o Lidze Europy, przed meczem z Lipskiem zajmowali 6. miejsce, co oznaczało, że musieliby się zmierzyć w eliminacjach do UEFA Europa League.

Pierwszy strzał w tym meczu zobaczyliśmy w 14. minucie. Z ostrego kąta strzelał Emil Forsberg, ale Pavao Pervan pewnie chwycił piłkę. Następna akcja gospodarzy zakończyła się bramką. Nordi Mukiele podał do Kevina Kampla, ten przyjął futbolówkę, uderzył sprzed pola karnego i trafił tuż przy słupku. Chwilę później prowadzenie mógł podwyższyć Konrad Laimer, lecz jego strzał był bardzo niecelny. W 28. minucie było już 2:0. Marcel Sabitzer dośrodkował w szesnastkę, a tam głową do siatki trafił Timo Werner. Austriak do asysty mógł dołożyć bramkę, ale minimalnie się pomylił i ostatecznie do przerwy Lipsk prowadził z Wolfsburgiem 2:0.

Na początku drugiej połowy gola kontaktowego mógł zdobyć Daniel Ginczek, ale Péter Gulácsi pewnie chwycił piłkę po jego strzale. W 70. minucie okazję na podwyższenie prowadzenia miał Timo Werner, lecz Parvan świetną interwencją uchronił Wolfsburg przed stratą bramki. Swoją okazję na gola miał także Amadou Haidara jednak strzelił bardzo niecelnie. Kolejną szansę miał też Werner, ale ponownie zatrzymał go Parvan. Ostatecznie wynik z pierwszej połowy się nie zmienił i Lipsk pokonał Wolfsburg 2:0.

RB Lipsk – VfL Wolfsburg 2:0 (2:0)

Kevin Kampl 16′, Timo Werner 28′

Lipsk: Péter Gulácsi – Lukas Klostermann, Nordi Mukiele, Ibrahima Konaté, Marcel Halstenberg – Konrad Laimer, Kevin Kampl (Diego Demme 89′), Marcel Sabitzer, Emil Forsberg (Emile Smith Rowe 90′) – Matheus Cunha (Amadou Haidara 69′), Timo Werner

Wolfsburg: Pavo Pervan – Marcel Tisserand, Robin Knoche, John Brooks, Jérôme Roussillon – Josuha Guilavogui, Maximilian Arnold (Yunus Mali 86′), Renato Steffen (Daniel Ginczek 46′), Admir Mehmedi, Elvis Rexhbecaj (Felix Klaus 69′) – Wout Weghorst

Żółte kartki: Konrad Laimer –  Joshua Guilavogui

Sędzia: Daniel Siebert