SERIE A: Rossoneri królują w Mediolanie

Najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem 22. kolejki Seria A były derby Medialonu. Na San Siro gospodarzem tym razem była drużyna Milanu. Dla obu ekip był to ważny mecz gdyż poza prestiżem zwycięstwo przybliżało obie drużyny do walki o czołowe lokaty w lidze.

Obie drużyny rozpoczęły to spotkanie w pełni skoncentrowane i uważne w defensywie. W pierwszych 30 minutach gry nie oglądaliśmy ofensywnej wymiany ciosów, gra toczyła się w środku pola i zarówno Milan, jak i Inter za wszelką cenę nie chcieli popełniać błędów. Spotkanie ożywiło się w 36 minucie wtedy to ostrą centrą popisał się Honda, a najwyżej w polu karnym Interu wyskoczył Alex i wpakował piłkę do siatki. Taki rezultat utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron szansę na wyrównanie miał Inter. W 70 minucie do rzutu karnego podszedł Icardi, jednak po jego strzale piłka trafiła w słupek i Rossoneri dalej prowadzili 1:0. Jak wiadomo niewykorzystane sytuacje mogą się zemścić. Tak było i tym razem. Już trzy minuty po przestrzelonym karnym Icardiego wynik meczu podwyższył Carlos Bacca. Piłkę w pole karne zagrał Niang, a kolumbijski napastnik z najbliższej odległości pokonał Handanovicia. Ten cios wyraźnie odebrał ochotę do gry Interowi. Po kolejnych czterech minutach było już 3:0. Tym razem w roli głównej wystąpił Niang, który strzelając na raty (pierwszy strzał odbił bramkarz Interu) ustalił wynik meczu. Na uwagę zasługuje fakt, że 16 – letni golkeeper Rossonerich – Donnarumma, nie dał się pokonać w tak prestiżowym spotkaniu.

Po tym meczu Milan zajmuje 6 miejsce, zaś Inter jest 4-ty. Obie drużyny dzieli aktualnie 5. punktów. W następnej serii gier piłkarze Rossonerich zagrają na wyjeździe z Palermo, z kolei Nerazzurri podejmą Chievo.

AC Milan – Inter 3:0 (1:0), San Siro (Mediolan)

1:0 – Alex 36′

2:0 – Bacca 73′

3:0 – Niang 77′

karny nietrafiony: Icardi 70′ (Inter) – strzał w słupek