Gianluigi Donnarumma ogłasza decyzję dotyczącą jego przyszłości w Paris-Saint Germain

Donnarumma

Zdjęcie: https://twitter.com/gigiodonna1


Gianluigi Donnarumma po otrzymaniu nagrody dla najlepszego bramkarza sezonu w Ligue przyznaną przez UNFP wypowiedział się o swojej przyszłości.

Włoski bramkarz zaliczył trudny sezon po dołączeniu Paris-Saint Germain, ale pomimo tego został wyróżniony i wybrany najlepszym bramkarzem tego sezonu w Ligue 1 przez francuski związek zawodowych piłkarzy. Wcześniej dużo mówiło się o tym, że golkiper może odejść ze stolicy Paryża, ale jednak na to się nie zanosi.

– Nie rozmawiałem jeszcze z nikim, jestem po prostu szczęśliwy, że tu jestem. Klub musi podjąć decyzję. Nie ma żadnego problemu, jestem szczęśliwy, że tu jestem i na pewno będę tu ponownie w przyszłym sezonie – mówił cytowany przez “Le Parisien”.

Sam Donnarumma był zaskoczony, że udało mu się otrzymać nagrodę.

– Nie spodziewałem się tego, ponieważ rozegrałem bardzo mało meczów. Ale w każdym meczu dawałem z siebie wszystko. Zostać wybranym, mając rozegraną tylko połowę meczów, oznacza, że grałem dobrze. Dziękuję moim kolegom, którzy na mnie głosowali – stwierdził.

23-latek na 37 możliwych meczów Ligue 1 kampanii 202/22 rozegrał ich zaledwie 16. W tym czasie stracił 17 bramek i pięć razy zachował czyste konto.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.