Rennes rozbite przez Bordeaux, PSG wygrało z Zielonymi

Żyrondyści wysoko pokonali Stade Rennes przed własną publicznością. Bordeaux już przed spotkaniem było stawiane w roli faworyt, ale chyba nikt się nie spodziewał, że pojedynek będzie tak jednostronny. Kamil Grosicki na boisku pojawił się w drugiej połowie spotkania, tym razem nie miał wpływu na wynik meczu.

W pierwszej połowie gospodarze objęli prowadzenie w 29 minucie po strzale Diabate. Ten sam zawodnik tuż po zmianie połów podwyższył wynik na 2:0.

W 67 minucie bramkę na 3:0 zdobył Rolan, ostateczny gwóźdź do trumny Rennes wbił Toure w 90 minucie spotkania. Grosicki, który na boisku pojawił się na dwa kwadranse przed końcem nie zdołał uratować swojego klubu przed klęską.

Bordeaux- Rennes 4:0

W ostatnim spotkaniu 23. kolejki Ligue 1 Paris Saint Germain pokonało Saint- Etienne 2:0. Obydwie bramki dla Paryżan zdobył niezawodny Zlatan Ibrahimović.

Dla mistrzów Francji była to dwudziesta wygrana w obecnym sezonie. Dodatkowo “Ibra” umocnił swoją pozycję lidera w klasyfikacji strzelców Ligue 1.

AS Saint Etienne – Paris Saint Germain 0:2