Serie A: Roma rozbita przez Inter na Olimpico

Italy24news.com

Zamiast hitu kolejki obejrzeliśmy po prostu lanie. Roma była bezradna wobec dobrze dysponowanego Interu i poległa na własnym stadionie aż 0:3 i to przy okazji powrotu na trybuny klubowej legendy.

Na to spotkanie na trybuny po niezwykle długiej przerwie powodowanej konfliktem z poprzednim zarządem powrócił Francesco Totti. Piłkarze jego ukochanej Romy nie uhonorowali tego powrotu, a wręcz przeciwnie. Mecz na Olimpico obejrzała też polska grupa zagorzałych kibiców Giallorossich – Romanisti Dalla Polonia. Nic jednak Rzymianom dziś nie pomogło, choć teoretycznie nie zaczęli tego spotkania nieźle. Prowadzić bowiem mogli już po kilkudziesięciu sekundach. Świetną wrzutkę Zaniolo zmarnował jednak Shomurodov. Mając doprawdy sporo przestrzeni, Uzbek nie trafił w światło bramki.

Sytuacja powtórzyła się jeszcze kilkukrotnie. Roma robiła sobie przestrzeń, wydawało się, że stworzy zagrożenie, ale nic takiego się nie działo. Pod wodzą Mourinho Giallorossi mają gigantyczne problemy z wykańczaniem akcji i dobrym ostatnim podaniem. Tutaj zemściło się to brutalnie. Kiedy do głosu doszedł Inter, szybko zrobiło się już po meczu. Najpierw bezpośrednio z rzutu rożnego (!) trafił do bramki Calhanoglu. Wykorzystał pogubienie broniących i piłka wpadła do siatki między nogami Rui Patricio. Potem Hakan dołożył jeszcze asystę. Gola zaś, by przygnieść Giallorossich jeszcze bardziej, zdobył ich były zawodnik – Edin Dzeko. Dzieła zniszczenia dokończył zaś Dumfries po podaniu Bastoniego.

Gole i mecz w zasadzie również skończyły się po 39′ minutach. Żadnego hitu nie obejrzeliśmy. Dostaliśmy za to kontynuację indolencji ofensywnej Romy i pokaz siły podopiecznych Simone Inzaghiego. Ekipa z Mediolanu wraca zatem do walki o Scudetto, a Giallorossi wracają do pytania czy z leci z nimi pilot, bowiem wielkie nadzieje, które robiono sobie po przyjściu Jose Mourinho zaczynają rozpadać się jak domek z kart.

AS Roma 0 : 3 Inter Mediolan

0 – 15′ Calhanoglu, 24′ Dzeko, 39′ Dumfries