Bundesliga: Lewandowski z dwoma trafieniami w Der Klassiker! Wymiana ciosów BVB i Bayernu

Robert Lewandowski

Za nami najciekawszy mecz 14. kolejki Bundesligi. W Der Klassiker szybko na prowadzenie wyszła Borussia Dortmund, ale Bayern Monachium nie składał broni. Ostatecznie zobaczyliśmy aż pięć bramek, a górą byli “Bawarczycy” głównie dzięki Robertowi  Lewandowskiemu.

Kibice zebrani na Signal Iduna Park i przed telewizorami nie zawiedli się. Obserwowali ciekawy i intensywny mecz. Wymiana ciosów rozpoczęła się już w piątej minucie. Ku uciesze kibiców gospodarzy Jude Bellingham zagrał udanie do Juliana Brandta przed polem karnym, ten oszukał defensora rywali i pewnie pokonał Manuela Neuera. BVB jednak z prowadzenia cieszyło się tylko cztery minuty. Odpowiedź przyszła autorstwa nikogo innego, jak Roberta Lewandowskiego. Polak znakomicie przejął piłkę od Thomasa Muellera i trafił do siatki. Jeszcze przed przerwą było 1:2, a do siatki trafił Kingsley Coman.

Druga połowa ponownie świetnie rozpoczęła się dla Borussii. Ponownie kluczowe podanie zagrał Bellingham, który dobrze dojrzał Erlinga Haalanda. A Norweg pewnym strzałem nie dał szans golkiperowi rywali.

W 66. minucie doszło przypadkowego zderzenia Dayota Upamecano i Brandta. Zawodnicy wpadli na siebie, uderzając się głowami przy pełnym impecie. Brandt musiał opuścić murawę przy pomocy sędziów. Z kolei chwilę później urazu doznał Lucas Hernandez i nie mógł dograć spotkania do końca.

W 76. minucie mieliśmy rzut karny. Sędzia podyktował jedenastkę po weryfikacji VAR, stwierdzając zagranie ręką Matsa Hummelsa. Do rzutu karnego podszedł nikt inny jak Lewandowski. I choć bramkarz wyczuł kierunek strzału, to Polak pewnie wykonał karny. Dla Lewandowskiego to 118 bramek strzelonych na wyjazdach w Bundeslidze. A w tym sezonie ma już szesnaście goli na koncie.

Natomiast Rose, szkoleniowiec BVB za zbyt impulsywne protesty został wysłany na trybunę. Z ładnego spotkania zrobiło nam się sporo emocji. W rezultacie sędzia doliczył aż dziesięć minut do meczu. Bayern ostatecznie wybronił ważne zwycięstwo. “Bawarczycy” zwiększają przewagę w tabeli Bundesligi nad Borussią i utrzymują nad Bayerem.