Serie A: Rezerwowy daje zwycięstwo Fiorentinie

Fiorentina pokonała na trudnym terenie Atalantę Belgrano 1:0, w meczu 3. kolejki Serii A. Zwycięską bramkę zdobył rezerwowy Jasmin Kurtić.

Już w pierwszej akcji meczu Josip Ilicić mógł otworzyć wynik, jednak jego dobry strzał świetnie wybronił Sportiello. W odpowiedzi, German Denis zagrał do Richmonda Boakye, a ten trafił w lewy słupek bramki. W pierwszej połowie swoje okazje mieli też Marcos Alonso po stronie gospodarzy oraz Zappacosta i D’Alessandro po stronie dzielnie walczących gospodarzy. Do przerwy jednak nie padła żadna bramka.

Druga połowa również była wyrównana. Swoje okazje zmarnowali Juan Cuadrado i Luca Cigarini. Nie pomylił się natomiast Jasmin Kurtić, który w 58. minucie otrzymał dogranie przed pole karne i uderzył po długim roku. Sportiello wyciągnął się jak struna, ale nie potrafił dosięgnąć piłki.

Zespół z Florencji dzięki zwycięstwu awansował na 10. pozycję w tabeli, a Atalanta plasuje się oczko wyżej.

Atalanta 0:1 Fiorentina
58′ Kurtić (0:1)

Atalanta: Sportiello – Zappacosta, Benalouane, Biava, Drame (82′ Molina) – Estigarribia, Carmona, Cigarini, D’Alessandro (61′ A. Gomez) -Boakye, Denis (76′ Bianchi)

Fiorentina: Neto – Savić, Rodriguez, Alonso – Cuadrado (79′ Vargas), Aquilani, Fernandez, Badelj (56′ Kurtić), Pasqual (71′ Richards) – Ilicić, Gomez

Żółte kartki: 27′ Carmona – 49′ Rodriguez, 60′ Fernandez, 67′ Aquilani, 90′ Gomez
Sędzia: Russo