Saint Etienne pokonało RC Lens

Beniaminek francuskiej Ligue 1 – RC Lens przegrał z walczącym o europejskie puchary Saint Etienne 0:1.

W pierwszej połowie przewagę mieli piłkarze Lens, co było zapewne sporym zaskoczeniem zarówno dla kibiców, jak i samych piłkarzy Saint Etienne. W 11 minucie blisko zdobycia gola dla gospodarzy (Lens) był Yoann Touzghar, który minął bramkarza i oddał strzał na pustą bramkę. Na szczęście gości w porę wrócił Florentin Pogba i uratował Zielonych przed stratą gola.

Druga połowa przyniosła nam mniej emocji, gra mówiąc w żargonie piłkarskim po prostu siadła. Na bramkę trzeba było czekać do 82 minuty, gdy podanie van Wolfswinkela wykorzystał Fabien Lemoine. Gospodarze nie zdążyli odpowiedzieć na gola i 3 punkty powędrowały do klubu z Saint Etienne.