Rywal Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy – Metalist Charków po zaciętym meczu zremisował we Lwowie z miejscowymi Karpatami 3:3 w meczu 7. kolejki ukraińskiej Premier Ligi.

Spotkanie było bardzo wyrównane i emocjonujące. Po bramkach Sergija Bolbata i Cleitona Xaviera piłkarze z Charkowa prowadzili 2:0, ale jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do remisu za sprawą bramek Olega Golodyuka oraz Denisa Kozhanova.
W drugiej połowie ponownie goście objęli prowadzenie. W 54. minucie do bramki trafił Jaja. Ostatnie słowo należało jednak do graczy Karpat. W doliczonym czasie gry gola na wagę remisu zdobył Gregor Balazić.

Karpaty Lwów – Metalist Charków 3:3 (2:2)
Gol 0:1 – 18′ – Sergij Bolbat
Gol 0:2 – 23′ – Cleiton Xavier
Gol 1:2 – 26′ – Oleg Golodyuk
Gol 2:2 – 34′ – Denis Kozhanov
Gol 2:3 – 54′ – Jaja
Gol 3:3 – 90+4′ – Gregor Balazić