Serie A: Remis na San Siro

Milan

źródło: twitter.com/EuropaLeague

W meczu wieńczącym 11. kolejkę Serie A, AC Milan zremisował na własnym stadionie z Parmą 2:2 (0:1).

Kolejnym niedzielnym meczem na włoskich boiskach było widowisko na San Siro. Lider tabeli AC Milan podejmował Parmę. Niespodziewanie to goście wyszli na prowadzenie w 13. minucie. Piłkę do siatki strzałem z najbliższej odległości skierował Hernani. Dziesięć minut później bramkę dla Milanu zdobył Samu Castillejo. Po interwencji systemu VAR gol został anulowany. Hiszpan w momencie oddania strzału był na pozycji spalonej.

Jedenaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik podwyższył Kurtić. Słoweniec wykorzystał precyzyjną centrę Hernaniego i strzałem głową skierował piłkę do siatki. Dwie minuty później  Milan zdobył bramkę kontaktową. Hakan Calhanoglu z rzutu rożnego podał perfekcyjnie tak, że Theo Hernandez strzelił z daleka głową, trafiając nisko tuż przy lewym słupku. W doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Hernandez, zdobywając drugą bramkę w tym meczu. Finalnie, Milan zremisował z Parmą 2:2 (0:1).