Serie A: Przełamanie Romy w meczu z Bologną

Forzaroma.info

Rzymianie wygrali to spotkanie 1:0, a jedynego gola zdobyli po koszmarnym błędzie rywali. Przerwali tym samym złą passę dwóch meczów bez kompletu punktów.

Roma przystępowała do tego meczu po czwartkowej batalii z Ajaxem w Lidze Europy. Podopieczni Fonseci jako jedyni reprezentanci Serie A grają jeszcze w europejskich pucharach, więc grają praktycznie bezustannie co trzy dni. Sytuacji nie ułatwia także ilość kontuzji w drużynie. Do graczy z urazem dołączył w tygodniu Leandro Spinazzola, który jest fundamentem pierwszego składu. Dziś jednak promykiem nadziei był powrót po kontuzji Mkhitaryana. Ormianin co prawda nie zagrał od początku, ale wszedł na końcówkę. Sytuacja była zatem dla Giallorossich na wskroś skomplikowana i było to widać na boisku.

Od pierwszych minut widać było zmęczenie sezonem i fakt, że Fonseca dla rotacji musiał postawić dziś na rezerwowych. Roma grała wolno, bez pomysłu i bardzo niepewnie w tyłach, co akurat jest niestety dla ich kibiców normą. Bologna stworzyła sobie sporo sytuacji i część z nich powinna wykorzystać. Nie udawało się to jednak. Po części dzięki bardzo dobrej dyspozycji Antonio Mirante, a po części przez kiepskie wykańczanie akcji przez graczy Mihaljovicia. Bolończycy mieli ogromną przewagę w strzałach w pierwszej połowie, ale to Roma zeszła z niej prowadząc. Wykorzystali bowiem katastrofalny błąd Danilo, a w sytuacji sam na sam z Łukaszem Skorupskim znalazł się Borja Mayoral. Podrzucił sobie piłkę nad bięgnącym na niego bramkarzem i trafił na pustą bramkę.

Druga połowa wyglądała już zgoła inaczej. Bologna wyraźnie wystrzelała się w pierwszej części i zagrażała bramce Romy wybitnie rzadko. Okazję mieli w samej końcówce, ale dobrą interwencją wykazał się Federico Fazio, który rozegrał chyba najlepszy mecz od bardzo dawna. Paulo Fonseca stopniowo wpuszczał zaś graczy pierwszego składu, ale i Giallorossi więcej goli w tym meczu już nie zdobyli. Rzymianie zatem po dwóch stratach punktów, w końcu wygrali ligowe spotkanie.

AS Roma 1 : 0 Bologna