PKO BP Ekstraklasa: Derby, których nigdy nie zapomnimy! Remis Lecha z Legią

Jakub Kamiński

Lech Poznań - Legia Warszawa, 04.07.2020 / fot. Mikołaj Barbanell

W hicie 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań mierzył się z Legią Warszawa w ramach tzw. derbów Polski! Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. 

W ostatnim czasie Legia grała jak z nut. Po sześciu wygranych meczach Legioniści stracili punkty w rywalizacji z Lechem, który w ubiegłych kolejkach grał mocno w kratkę. Dziś obie ekipy miły okazję, by zanotować cenne punkty, jednak po grze jaką zaprezentowali remis mógł być jedynym sprawiedliwym wynikiem.

Goście w pierwszej połowie zagrali bardzo słabo. Zaledwie jeden strzał i to po kiksie Luquinhasa to zdecydowanie za mało. Kolejorz z kolei miał kilka okazji na gola, ale piłka w światło bramki także leciała tylko raz. Lech umiejętnie wyłączył skrzydła Legii co spowodowało, że ci nie grali tak efektownie jak to miało miejsce chociażby w starciu z Pogonią, czy Zagłębiem. Okazji do strzału nie miał także najlepszy strzelec ligi Tomas Pekhart.

Po zmianie stron gra obu ekip nieco ożywiła się, ale wciąż brakowało skuteczności. Zarówno jeden jak i drugi szkoleniowiec dokonali zmiany, które wiązały się ze zmianą systemu. W przypadku Legii wejście Pawła Wszołka dało dużo w ofensywie w porównaniu z tym co miało miejsce przed przerwą. Pomogła także zmiana systemu z trójki na czwórkę stoperów. W ekipie Lecha została wymieniona tylko prawa strona i wzmocniony środek pola poprzez wejście Jana Sykory. Ostatecznie piłka ani razu nie zatrzepotała w siatce. Legia ma osiem punktów przewagi nad drugą Pogonią, zaś Lech plasuje się na 11. miejscu w tabeli.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *