Serie A: Podział punktów na Sardegna Arena

facebook.com/cagliaricalcio

W pierwszym sobotnim meczu 15. kolejki włoskiej Serie A Cagliari Calcio zremisowało z Sapmdorią Genua 2:2 mimo, że w 19. minucie goście prowadzili dwoma bramkami. Grali Polacy.

Piłkarze z południowego wybrzeża Sardynii w drugiej połowie odwrócili wynik meczu i doprowadzili do wyrównania. Obie ekipy łączy cyfra 3 – tyle meczu już nie potrafią pokonać rywali we włoskiej ekstraklasie. Tyle, że gospodarze zremisowali drugi raz z rzędu, a Sampdoria zdobyła pierwszy punkt po dwóch porażkach.
W zespole gości całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński (dwunasty występ w bieżącym sezonie), a Dawid Kownacki (szósty występ w bieżących rozgrywkach) na placu gry zameldował się w 89. minucie. Trzeciego z Polaków w ekipie Blucerchiatich, Karola Linettego zabrakło z powodu kontuzji.
W następnej kolejce klub z Sardynii zagra w Rzymie z AS Roma, a klub Polaków podejmie Sassuolo.

9.12.2017, godz. 18:00, Sardegna Arena
Cagliari Calcio – Sapmdoria Genua 2:2 (0:2)