Serie A: Niesamowity rollercoaster w Mediolanie, Inter wrócił z dalekiej podróży i wygrał z Torino

lukaku

sempreinter.com

W spotkaniu w ramach 8. kolejki Serie A, Inter podejmował na własnym boisku Torino. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy (4:2). Całe 90 minut rozegrał reprezentant Polski, Karol Linetty.

Nie ma co ukrywać, że pierwsza połowa była ogromnym rozczarowaniem. Od samego początku były to brzydkie zawody, a piłkarze rzadko znajdowali się w sytuacjach podbramkowych. Niespodziewanie to zespół gości był stroną przeważającą w pierwszych 45. minutach. Wynik otworzył Simone Zaza w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Podopieczni Marco Giampaolo częściej  dochodzili do strzałów, bo w pierwszej połowie oddali ich aż siedem. Inter miał z tym spore problemy i na przerwę schodził tylko z dwoma oddanymi uderzeniami. Druga połowa była znacznie ciekawsza, padło w niej więcej bramek oraz nie można było narzekać na brak akcji. W 63. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Cristian Ansaldi. Nie trzeba było długo czekać na kolejne trafienie, bo zaledwie dwie minuty później bramkę kontaktową strzelił Alexis Sanchez. Widać było, że ten gol napędził gospodarzy , którzy od razu zaczęli przeć na bramkę rywala. Przyniosło to oczekiwany skutek, ponieważ trzy minuty później Sirigu znów musiał wyjmować piłkę z siatki. Romelu Lukaku wykorzystał świetne dogranie Ashleya Younga i nie pomylił się z najbliższej odległości. W 84. minucie spotkania Romelu Lukaku miał już dwa gole na swoim koncie, ponieważ wykorzystał rzut karny. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, gwóźdź do trumny gości wbił Lautaro Martinez, pakując piłkę do siatki z okolic piątego metra.

22.11.2020, 8.kolejka Serie A, Stadio Giuseppe Meazza (San Siro)

Inter – Torino 4:2 (0:1)

Zaza 45+2, Ansaldi 63′, Sanchez 64′, Lukaku 68′ 84′

Inter Mediolan: Handanovič (C) – D’Ambrosio (Skriniar 66′), Ranocchia (de Vrij 75′), Bastoni – Hakimí, Barella, Gagliardini(Martinez 66′), Arturo Vidal, Young (Perisić 75′)– Lukaku, Alexis Sanchez (Nainggolan 87′)

Torino FC: Sirigu – Lyanco, N`Koulou, Bremer – Singo, Meïté, Rincón, Linetty, Ansaldi – Verdi ( Bonazzoli 42′), Zaza (C) (Milico 90+4)

Kartki: D’Ambrosio (INM), Bastoni (INM) – Verdi (TUI), Singo (TUI)

Sędzia: Federico La Penna