Serie A: Napoli pewnie wygrywa z Hellasem, grał Zieliński

Napoli Twitter

W meczu 20. kolejki Serie A, Napoli pokonało Hellas 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Kalidou Koulibaly i José Callejón.

Od pierwszego gwizdka przewagę mieli gospodarze i najbliżej bramki byli w 17. minucie. Elseid Hysaj zagrał w pole karne, ale Dries Mertens z najbliższej odległości trafił w słupek. Chwilę później, reprezentant Włoch, Lorenzo Insigne uderzył z dystansu nieznacznie obok bramki. Ten sam gracz miał jeszcze lepszą okazję, dostał podanie od Allana, przyłożył nogę, ale strzelił wysoko nad bramką.

Drugą połowę także od ataków rozpoczęli podopieczni Mauricio Sarriego i nikogo to nie dziwiło. W 48. minucie, groźny strzał na bramkę Nicolasa Andrade oddał Insigne, ale bramkarz gości świetnie futbolówkę. Gospodarzom w końcu, jednak udało się przerwać szyki obronne Hellasu, Mertens dośrodkował z rzutu rożnego, Kalidou Koulibaly uprzedził bramkarza i strzałem z główki da prowadzenie Napoli. Ponad dziesięć minut później było już 2:0. Insigne zagrał w pole karne do José Callejóna, a ten na wślizgu wpakował futbolówkę do bramki.

Ostatecznie Napoli pokonało Hellas 2:0 i umocniło się na pozycji lidera, goście zajmują 19. miejsce.