Serie A: Minimalne zwycięstwa Spezii, Juventusu i Atalanty

źródło: atalanta.it

Spezia pokonała Torino 1:0, Juventus w takim samym stopniu Fiorentinę, a Cagliari przegrało 1:2 z Atalantą w sobotnich meczach 12. kolejki Serie A.

Mecz Spezii z Torino przez większość czasu był wyrównany i jak to w takich spotkaniach bywa, zadecydował jeden gol, ale bardzo piękny gol Jacopo Salii.

Spezia Calcio – Torino FC 1:0 (0:0)

Jacopo Sala 58′

Jeden gol padł także w Turynie, gdzie Juventus pokonał Fiorentinę. Bohaterem spotkania został były gracz Violi, Juan Cuadrado. Kolumbijczyk gola i w ostateczności zwycięstwo zapewnił gospodarzom w doliczonym czasie gry.

Juventus FC – ACF Fiorentina 1:0 (0:0)

Juan Cuadrado 90+1′

Atalanta na papierze miała bardzo łatwe zadanie, bo mierzyła się z ostatnim Cagliari. No i już w 6. minucie zobaczyliśmy, że klub z Bergamo jest lepszą drużyną. Kapitalną akcję ofensywną gości bramką zakończył Mario Pašalić. O ile w ofensywie podopieczni Gian Piero Gasperiniego wyglądali dobrze, to gra defensywna była do poprawy, bo tuż przed upływem drugiego kwadransa meczu do remisu doprowadził João Pedro. Drużyna z Sardynii nie utrzymała jednak wyniku nawet do przerwy, bo w 43. minucie gola na wagę trzech oczek dla Atalanty strzelił Duvan Zapata.

Cagliari Calcio – Atalanta BC 1:2 (1:2)