PKO Ekstraklasa: Lechia wygrywa rzutem na taśmę, Lech gubi punkty w Łęcznej

lechia

Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com

Za nami sobotnie mecze 14. kolejki PKO Ekstraklasy. W Gdańsku Lechia pokonała 2:1 Zagłębie Lubin, do niespodzianki doszło w Łęcznej, gdzie miejscowy Górnik zremisował z Lechem Poznań 1:1.

Dla Zagłębia mecz z Lechią ułożył się kapitalnie, bo lubinianie już w 6. minucie objęli prowadzenie za sprawą Filipa Starzyńskiego, który pewnie wykorzystał jedenastkę. Do przerwy minimalne prowadzenie gości utrzymało się i utrzymywało się także przez większość drugiej połowy. Defensywa gości nie popisała się jednak w końcówce meczu, gdy dwukrotnie do ich bramki trafił Marco Terrazzino i w ostateczności zapewnił biało-zielonym komplet punktów.

Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin 2:1 (0:1)

Marco Terrazzino 84′, 90+4′ – Filip Starzyński 6′ (k)

W Łęcznej lider mierzył się z ostatnią drużyn i nie trzeba raczej mówić kto był faworytem tego meczu. W pierwszej połowie rzeczywiście było widać różnicę poziomu, bo Lech wyraźnie dominował i w 18. minucie objął prowadzenie po golu João Amaral. Kolejorz poczuł się jednak zbyt pewnie i w drugiej części został skarcony. Beniaminek doprowadził do remisu za sprawą Janusza Gola i pokazał, że nadal będzie liczył się w walce o utrzymanie.

Górnik Łęczna – Lech Poznań 1:1 (0:1)