Serie A: Juventus zdeklasowany! Piękne zwycięstwo Milanu

ac milan

W spotkaniu kończącym niedzielną serię spotkań Serie A Milan zdemolował Juventus, strzelając im aż 3 gole.

Pierwsza połowa

Spotkanie było niezwykle dynamiczne i optowało w wiele sytuacji. Rozpoczęli gospodarze, a konkretnie Matthijs De Ligt, który nie wykorzystał okazji z bliskiej odległości. Goście odpowiedzieli za sprawą Brahima Diaza. Jego próbę z pola karnego pewnie obronił Wojciech Szczęsny. Po kilku minutach znowu zaatakowali “Bianconeri”. Zupełnie niepilnowany Giorgio Chiellini jakimś cudem zagłówkował obok słupka. Pod koniec tej części rywalizacji szansę miał Theo Hernandez, ale jego kapitalny strzał z dystansu odbił Szczęsny. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze i Milan wyszedł na prowadzenie. Polski golkiper wypiąstkował futbolówkę, po czym nie wrócił do własnej bramki. Wykorzystał to Diaz, który po ograniu Juana Cuadrado podkręconym uderzeniem wpakował piłkę do siatki.

Druga połowa

Po przerwie Juventus spróbował zaatakować swoich przeciwników, ale było blisko, żeby został skarcony. Chiellini zagrał futbolówkę ręką w szesnastce. Sędzia po konsultacji z VARem przyznał ekipie Stefano Pioliego rzut karny. Do wykonania jedenastki został wybrany Frank Kessie. Jego intencje wyczuł jednak Szczęsny i doskonale rzucił się w prawy róg swojej bramki, odbijając to uderzenie. Milan nadal był groźny. Swoją okazję miał Hakan Calhanoglu, po podaniu Ante Rebicia, lecz czujnością wykazał się bramkarz “Starej Damy”. “Rossoneri ponownie pokazali, że to oni są lepsi w 78. minucie. Rebić perfekcyjnie przyjął piłkę od Ismaela Bennacera i podwyższył prowadzenie swojej drużyny po cudownym strzale z dystansu. Wynik na 0:3 ustalił uderzeniem głową Fikayo Tomori.