Serie A: Juventus potyka się na Hellasie Werona

Pirlo

źródło: juventus.com

Bianconeri tracą dwa punkty w meczu z Hellasem Werona. Powoli zbierają się czarne chmury nad Andreą Pirlo.

Mecz 5. kolejki Serie A rozegrany o godzinie 20:45 w niedzielę bardzo ważny przede wszystkim dla Juventusu. Bianconeri pod wodzą Andrei Pirlo nie zaczęli tego sezonu z wysokiego C. Szczególnie, że ostatnia wpadka i remis z Crotone nie powinna mieć miejsca. Na Allianz Stadium w Turynie zjawiła się ekipa Hellasu Werona i żeby doszukać się ostatniej straty punktów Juve na własnych śmieciach z tą drużyną, to musielibyśmy odgrzebywać jakieś archiwalne spotkania. Juventus nie miał prawa dzisiaj nie wygrać, a stało się troszkę inaczej. Ponowna strata dwóch oczek. Wydawało się, że kapitalna bramka Alvaro Moraty podcinką nad golkiperem gości w pierwszej połowie zostanie uznana, lecz sędzia Fabrizio Pasqua doszukał się milimetrowego spalonego. Do niecodziennej sytuacji, ale poniekąd szczęśliwej dla podopiecznych Ivana Juricia doszło po zmianie stron. Andrea Favilli pojawił się w 55. minucie na boisku zmieniając bezbarwnego Nikole Kalinicia. Miał nosa chorwacki trener Gialloblu, gdyż Favilli chwilę później odpłacił się golem po znakomitej asyście Matti Zaccagniego. Sensacyjne otwarcie meczu. Napastnik wypożyczony z Genoi uległ jednak kontuzji i musiał dwie minuty po zdobyciu bramki opuścić plac gry. Zadaniowiec, po prostu “zadaniowiec” [śmiech]. Bianconeri zdołali jedynie doprowadzić do wyrównania. Przed blamażem gospodarzy uratował rezerwowy Dejan Kulusevski. Notabene złota lewa noga reprezentanta Szwecji.

25.10.2020, 5. kolejka Serie A 2020/2021, Allianz Stadium (Turyn)

Juventus Turyn – Hellas Verona 1:1 (0:0)

60′ Andrea Favilli

78′ Dejan Kulusevski

Sędzia: Fabrizio Pasqua (Kampania).

Żółte kartki: Kulusevski – Vieira, Lazović, Empereur, Faraoni.

Juventus: Szczęsny – Danilo, Bonucci (C) (75′ Frabotta), Demiral – Cuadrado, Arthur, Rabiot, Bernardeschi (61′ Kulusevski) – Ramsey (90′ Vrioni) – Dybala, Morata.

Hellas: Silvestri – Ceccherini (55′ Magnani), Matteo Lovato, Empereur – Darko Lazović, Tamèze (51′ Ivan Ilić), Ronaldo Vieira, Faraoni – Ebrima Colley, Zaccagni – Kalinić (55′ Favilli) (62′ Barák).