Serie A: Inter pokonuje Napoli w hicie 14. kolejki

inter.it

Inter Mediolan pokonał na wyjeździe Napoli 3:0. Drużyna Inzaghiego pozostaje na szycie w ligowej tabeli.

– Nie mamy lewego obrońcy… Mamy dwóch kontuzjowanych. Następnie mamy nowego trenera, któremu powierzyliśmy dużą odpowiedzialność, ponieważ musiał od razu grać zarówno z Atalantą Bergamo, jak i z Realem Madryt, a na Bernabeu przed końcem meczu wynik był remisowy.

– Teraz czekają nas mecze z Interem i Juventusem. Dwa dni wystarczą nam na przygotowanie się do Interu bez dwóch wahadłowych/lewych obrońców? Wydaje mi się to trochę trudne…później pięć dni na przygotowanie się do meczu z Juventusem. Chcąc być obiektywnym, trzeba położyć wszystkie nasze problemy na stole. A potem… niech Matka Boska będzie z nam – powiedział Aurelio De Laurentiis na temat najbliższych spotkań z Interem i Juventusem, cytowany przez portal fcinter.pl.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Już na początku spotkania strzałem z dystansu popisał się Eljif Elmas .Udaną interwencję zaliczył jednak Sommer.

W 12. minucie Lautaro Martinez zagrał głową do Thurama. Francuz pewnie wykorzystał sytuację, ale był na dużym spalonym.

Sześć minut później z powodu urazu boisko musiał opuścić Stefan de Vrij. Holendra zastąpił Carlos Augusto. To kolejna kontuzja w formacji defensywnej Interu. Były piłkarz Lazio dołączył do Bastiniego oraz Pavarda.

44. minuta przyniosła nam pierwszą bramkę na Stadionie imienia Diego Maradono. Pięknym strzałem z dystansu prowadzenie Interowi zapewnił Çalhanoğlu. Asysta to dzieło Nicolo Barelli. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Piłkarze trenera Inzaghiego podwyższyli prowadzenie w 62. minucie. Lautaro Martinez podał w pole karne, a do futbolówki dopadł Nicolo Barella. Środkowy pomocnik przedryblował stoperów Napoli i strzelił obok bezradnego Mereta.

Wynik spotkania ustalił w 85. minucie Marcos Thuram. Były zawodnik Borussii Mönchengladbach wykorzystał podanie wprowadzonego wcześniej na plac gry Juana Cuadrado i z najbliższej odległości skierował piłkę do pustej bramki.

Po zwycięstwie w dzisiejszym hicie Inter utrzymuje pozycję lidera Serie A. Nerazzurri mają dwa punkty przewagi nad drugim Juventusem Turyn. Napoli zajmuje piątą pozycję.

03.12.2023, 14. kolejka Serie A, Stadio Diego Armando Maradona (Neapol)

Napoli – Inter Mediolan 0:3 (0:1)

Bramki: 44. Çalhanoğlu (Barella), 62. Barella (La. Martínez), 85. Thuram (Cuadrado)

SSC Napoli: Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Østigård, Natan – Anguissa, Lobotka (75. Zieliński), Elmas (75. Lindström) – Politano (68. Raspadori), Osimhen, Kvaratskhelia.

Inter Mediolan: Sommer – Darmian, de Vrij (18. Augusto), Acerbi – Dumfries (77. Cuadrado), Barella, Çalhanoğlu, Mchitarjan (77. Frattesi), Dimarco – Thuram, La. Martínez (C).

Żółte kartki:  58. Elmas (NEA), 74. Anguissa (NEA) – 78. Darmian (INM), 85. Thuram (INM)

Sędziowie: Massa – Imperiale, Mondin.

Wypowiedź De Laurentisa źródło: fcinter.pl