PKO Ekstraklasa: Hit we Wrocławiu na remis, błędy obrońców doprowadziły do utraty goli

W szlagierze 17. kolejki PKO Ekstraklasy, Śląsk Wrocław zremisował z Rakowem Częstochowa (1:1), a gole strzelili Sonny Kittel oraz Piotr Samiec-Talar.

Drużna Jacka Magiera rewelacyjnie spisuje się w sezonie. Nie może dziwić w żaden sposób, że wrocławianie są wskazywani do zdobycia mistrzostwa Polski. – Kluczowe są fundamenty, o których ciągle mówimy. Pasja, determinacja, wypracowane standardy, wiara w to, co się robi. Cieszymy się z tego, bo nie przypuszczaliśmy, że aż tak to będzie wyglądało. Zakładaliśmy, że będziemy wygrywać i teraz zamierzamy to kontynuować – mówił trener.

– To dobry moment na takie spotkanie. Ostatnia kolejka rundy jesiennej, 40 tysięcy kibiców na trybunach. Śląsk jest w dobrej formie, Raków także znajduje się w dobrej dyspozycji. Widziałem mecz Rakowa w Lidze Europy, który wygrali zasłużenie. Nie zmienia to naszego podejścia. Chcemy być skuteczniejszym zespołem – dodał.

W 24. minucie Fran Tudor dośrodkował w pole karne, a z piłką minął się Aleks Petkov, co skrzętnie wykorzystał Sonny Kittel pakując ją do siatki. Gospodarze na nie wiele mogli sobie pozwolić i Medaliki dyktowali warunki gry. W 45. minucie Łukasz Bejger z urazem opuścił boisko i Magiera postawił w jego miejsce na Aleksandra Paluszka.

Po zmianie stron liderzy odważniej zaatakowali, ale wciąż szwankowała ich skuteczność. W końcu w 67. minucie Piotr Samiec-Talar spowodował upadek Stratosa Svarnasa. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia i doprowadził do wyrównania, ponieważ Vladan Kovacević, który wyszedł wyżej, został zaskoczony przez pomocnika wrocławian. Doskonałą okazję zmarnował jeszcze Erik Exposito. Ostatecznie Raków zremisował trzecie z rzędu spotkanie ligowe i traci do liderującego na tę chwilę aż osiem punktów.