La Liga: Barcelona pokonuje Atletico

FC Barcelona (Twitter)

FC Barcelona pokonała Atletico 1:0 w hicie 15. kolejki La Liga. Decydującą bramkę zdobył wypożyczony z Atletico do Barcelony Joao Felix.

Barcelona mogła żałować, że do przerwy prowadziła tylko 1:0. Już w 1. minucie świetną okazję miał Raphinha, który okiwał obrońców ale strzelał prawą nogą i nie trafił w bramkę. Kilka minut później pierwszą wyborną okazję miał Lewandowski. Polak bardzo niecelnie główkował z pięciu metrów przed Oblakiem. W 12. minucie kolejną fantastyczną szansę koledzy stworzyli Lewandowskiemu. Kounde dośrodkował, Polak uderzył z woleja z ośmiu metrów, ale znów fatalnie spudłował. Barcelona dopięła swego w 28. minucie. Raphinha zagrał do Felixa, Molina był bliski przejęcia piłki, ale Portugalczyk znalazł się w sytuacji sam na sam i perfekcyjnie podciął piłkę nad Oblakiem. Jeszcze przed przerwą Lewandowski przejął piłkę blisko pola karnego Atletico, podał do wbiegającego w pole karne Gundogana. Niemiec wycofał do Joao Felixa, a ten uderzył jednak za lekko, aby zagrozić bramkarzowi.

Diego Simeone zdecydował się w przerwie na aż trzy zmiany personalne. Ciągle jednak to Barca stwarzała sobie kolejne sytuacje. W 58. minucie Raphonha uderzył w słupek z linii pola karnego. Delikatnie ruszyła ofensywa Atletico po kolejnych dwóch zmianach Cholo: weszli Saul i Memphis. W 80. minucie ten drugi uderzył niemal perfekcyjnie z rzutu wolnego, ale Inaki Pena jakimś cudem zbił piłkę na poprzeczkę. W 86. minucie to spotkanie mógł zamknąć Robert Lewandowski. Polak został wypuszczony przez Gudnogana, posadził na pośladkach Hemormoso, ale znów przestrzelił. Niewykorzystane sytuacje powinny się zemścić na Barcelonie w doliczonym czasie gry. Correa stanął oko w oko z bramkarzem, ale Inaki Pena znów uratował Barcę.