Serie A: Hokejowe wyniki Lazio i Fiorentiny, Inter mistrzem Włoch!

źródło: atalanta.it

Niedzielna seria spotkań Serie A zakończyła się wysokimi wynikami spotkań Lazio i Fiorentiny. Napoli w ostatniej akcji meczu zgubiło punkty z Cagliari. Atalanta zremisowała z Sassuolo, więc ligowe trofeum powędrowało do Interu!

Lazio – Genoa 4:3

Ostatnimi czasy spotkania Lazio są okraszone dużą ilością bramek. Nie inaczej było dzisiaj. Strzelanie rozpoczął bardzo dobrym wykończeniem przy prawym słupku Joaquin Correa. Po faulu w polu karnym Ivana Radovanovicia prowadzenie gospodarzy podwyższył Ciro Immobile. Po przerwie goście rozpoczęli odrabianie strat z pomocą Adama Marusicia, który trafił do własnej siatki. Ledwo minutę później do właściwej bramki trafił Luis Alberto i “Biancocelesti” znowu byli na bezpiecznym prowadzeniu. Dosłownie kilka chwil później Hiszpan asystował przy bramce Correi i było już 4:1. “Rossoblu” nie złożyli broni i Gianluca Scamacca z jedenastu metrów zmniejszył wymiary porażki. Gola kontaktowego minutę później zdobył Eldor Shomurodov. Genoi nie było już stać na znalezienie wyrównania i po świetnym meczu przgrała z Lazio 4:3.

Bologna – Fiorentina 3:3

Strzelanie z rzutu karnego rozpoczęła Fiorentina, a konkretnie będący w fantastycznej formie Dusan Vlahović. Gospodarze odpowiedzieli za sprawą Rodrigo Palacio, który zwodem ograł obrońcę przyjezdnych i wpakował piłkę do siatki. W drugich 45. minutach, po spokojnym ich przebiegu uaktywnił się Giacomo Bonaventura i wyprowadził “Violę” na prowadzenie. Bologna nie pozostała dłużna i po chwili mieliśmy już wynik remisowy. Palacio przechwycił dośrodkowanie Emanuela Vignato i nie dał żadnych szans Bartłomiejowi Drągowskiemu. Niezawodny Vlahović moment później znowu dał gościom prowadzenie. Serb minął Łukasza Skorupskiego i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Ekipa Sinisy Mihajlovicia nie pozostała dłużna i ponownie doprowadziła do remisu za sprawą Palacio, który skompletował hattricka.

Napoli – Cagliari 1:1

Optyczną przewagę w pierwszej połowie meczu mieli goście, ale to drużyna Piotra Zielińskiego szybko objęła prowadzenie. Victor Osimhen otrzymał prostopadłe podanie od Lorenzo Insigne i z zimną krwią wykorzystał swoją szansę. Cagliari groźną sytuację stworzyło w 28. minucie spotkania. Wtedy Gabriele Zappa trafił w słupek. Zespół Leonardo Sempliciego miał jeszcze dwie sytuacjie w tej części rywalizacji, ale Alex Meret za każdym razem był na posterunku. Po przerwie lepiej wyglądało Napoli, które najpierw uderzyło w poprzeczkę za sprawą Diege Demme, a później zdobyło gola dzięki Osimhenowi, ale sędzia nie uznał jej z powodu faulu. W końcówce widowiska 17. zespół Serie A miał kapitalną sytuację na wyrównanie, ale znowu jak struna wyciągnął się bramkarz Napoli i wybronił próbę Leonardo Pavolettiego. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze i w dosłownie ostatniej akcji meczu Cagliari zdobyło zasłużoną bramkę. Nahitan Nandez przechwycił podanie Alfreda Duncana i ze spokojem pokonał Mereta.

Sassuolo – Atalanta 1:1

Gospodarze musieli wygrać, żeby potrzymać nadzieje na zdobycie ligowego tytułu. Widać było dużo nerwowości i agresji w szeregach obu ekip. Już w drugim kwadransie meczu Pierluigi Gollini za bardzo brzydki faul otrzymał czerwoną kartkę. Nie przeszkodziło to Atalancie strzelić gola. Ruslan Malinovsky posłał cudowne podanie do Robina Gosensa, ten nie zawahał się ani przez chwilę i pokonał Andreę Consigliego. Po przerwie Sassuolo w końcu wzięło się w garść i znalazło drogę do siatki rywali. Rafael Toloi sfaulował w polu karnym piłkarza przyjezdnych. Do futbolówki podszedł Domenico Berardi i zdobył gola wyrównującego. Wicelider Serie A mógł ponownie wyjść na prowadzenie. Arbiter wskazał na wapno po faulu Marlona, który przy okazji wyleciał z boiska. Do piłki podszedł Luis Muriel, ale nie wykorzystał znakomitej sytuacji i mecz zakończył się remisem 1:1. Taki wynik oznacza, że nikt już nie wyprzedzi w tabeli Interu Mediolan. Podopieczni Antonio Conte mogą świętować zdobycie “Scudetto” po 11 latach przerwy.