Premier League: Afrykańczycy dali zwycięstwo Arsenalowi

Arsenal

W pierwszym sobotnim meczu 34. kolejki Premier League Arsenal pokonał Newcastle 2:0. Bramki dla Kanonierów zdobywali Afrykańczycy, Elneny oraz Aubameyang.

Arsenal podszedł do tego spotkania w roli faworyta. Podopieczni Artety próbują uratować ten sezon i rzutem na taśmę awansować do europejskich pucharów. Do tego celu mogło przybliżyć ich jedynie zwycięstwo z dużo słabszym rywalem.

Newcastle nie stawiało długo skutecznego oporu. Już w szóstej minucie wynik spotkania otworzył Elneny. Egipcjanin trafił pięknie zza pola karnego. Było to dla niego pierwsze trafienie w Premier League podczas obecnego sezonu.

Na kolejne trafienie musieliśmy czekać aż do następnej połowy, chociaż Arsenal zdecydowanie dominował. Statystyki strzałów z całego spotkania wskazywały jednoznacznie na gości. Londyńczycy oddali aż 19 strzałów, z czego 5 było celnych.

W 66 minucie do siatki rywala znalazł drogę Aubameyang. Gabończyk w ekwilibrystyczny sposób wykończył składną akcję przeprowadzoną przez swoich kompanów.

Koniec meczu nie skończył się w spokojnej atmosferze. Brutalnego faulu dopuścił się Schär. Szwajcar za swoje niebezpieczne dla rywala wejście obejrzał czerwony kartonik.

Newcastle – Arsenal 0:2 (0:1)

Bramki: 6′ Elneny , 66′ Aubameyang

Newcastle United: Dúbravka – Jacob Murphy, F. Fernández (72′ Schär), Clark (84′ Gayle), P. Dummett, Ritchie – Almirón (72′ Joelinton), S. Longstaff, Shelvey – Saint-Maximin, C. Wilson.

Arsenal F.C.: Ryan – Bellerín, David Luiz (53′ Chambers), Gabriel, Xhaka – Elneny, D. Ceballos – Willian, Ödegaard (85′ Partey), Martinelli – Aubameyang (78′ Pépé).

Żółte kartki: 31′ Almirón (NEW), 62′ F. Fernández (NEW) – 20′ Xhaka (ARS)

Czerwona kartka: 90′ Schär (NEW)