Serie A: Grad goli w Sassuolo

W ostatnim sobotnim spotkaniu 22. kolejki Serie A zwyciężyła drużyna gospodarzy. Sassuolo pokonało AS Romę 4:2 po dwóch bramkach Caputo i po jednym trafieniu Duricicia oraz Bogi.

W pierwszej połowie prawdziwego szoku mogli doznać kibice przyjezdnych. Sassuolo strzeliło 3 bramki, a dwie z nich zdobył doświadczony Francesco Caputo. Giallorossi nie stworzyli sobie żadnej dogodnej sytuacji do strzelenia gola i do szatni schodzili z trzema bramkami “w plecy”.

Druga część gry dobrze zaczęła się dla gości, gola zdobył Edin Dżeko. Nadzieję na możliwość comebacku pokrzyżować mogła czerwona kartka Lorenzo Pellegriniego, ale chwilę potem bramkę z rzutu karnego strzelił Veretout. Radość AS Romy nie trwała zbyt długo, bo minutę później Sassuolo ponownie prowadziło dwiema bramkami za sprawą Jeremi’ego Bogi.

Dzięki temu zwycięstwu, drużyna Roberto De Zerbiego chwilowo awansowała na 13. pozycję. Podopieczni Paulo Fonseki oddalają się natomiast coraz bardziej od ligowego “TOP3”. Rzymianie z 7 punktami straty do podium zajmują 4. miejsce.

01.02.2020, 22. kolejka Serie A 2019/2020, Mapei Stadium (Sassuolo)

Sassuolo – AS Roma 4:2 (3:0)
1:0 – 7′ Caputo
2:0 – 16′ Caputo
3:0 – 26′ Duricić
3:1 – 55′ Dżeko
3:2 – 73′ Veretout (rz. karny)
4:2 – 74′ Boga

Sędzia: Luca Pairetto

Żółte kartki: Obiang (Sassuolo) – Cristante, Santon, Pellegrini 2x, Kluivert, Spinazzola, Mancini (Roma)

Czerwone kartki: Pellegrini (Roma)

Sassuolo: Consigli – Toljan, Ferrari, Romagna, Kyriakopoulos – Obiang, Locatelli, Berardi (C) (88′ Magnani), Duricić, Boga (82′ Magnanelli) – Caputo (75′ Defrel)

AS Roma: Pau Lopez – Santon (46′ Bruno Peres), Mancini, Smalling, Spinazzola – Veretout (81′ Villar), Cristante, Under (66′ Carles Perez), Pellegrini, Kluivert – Dżeko (C)