Serie A: Festiwal anulowany goli. Podział punktów na Stadio Ciro Vigorito

sscnapoli.it

W meczu 19. kolejki Serie A, Benevento zremisowało z Torino 2:2 (1:0). Jednym z największych pechowców piątkowego spotkania jest bez wątpienia Kamil Glik. Polak wpisał się na listę strzelców, ale po interwencji systemu VAR jego gol został anulowany.

Mecz inaugurujący 19. kolejkę Serie A rozpoczął się od mocnego, polskiego akcentu. W 10. minucie bramkarza Torino pokonał Kamil Glik, który z najbliższej odległości wbił piłkę do bramki. Po interwencji systemu VAR gol Polaka został anulowany. 32-letni obrońca w momencie oddania strzału zagrał piłkę ręką. Dwadzieścia minut później Benevetno wyszło na prowadzenie. Benito Nicolas Viola precyzyjnym strzałem w prawy róg bramki nie dał najmniejszych szans Sirigu.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarzy, którzy potrzebowali tylko 240 sekund, aby zdobyć kolejnego gola w tym meczu. Gianluca Lapadula wykorzystał zamieszanie w polu karnym gości, odebrał piłkę i trafił nisko tuż przy lewym słupku. Dwie minuty później Torino zdobyło bramkę kontaktową. Simone Zaza strzałem głową skierował piłkę do siatki. Dziesięć minut później włoski napastnik zdobył kolejnego gola, który został anulowany. W 71. minucie Andrea Belotti pokonał Montipo. Bramka Włocha nie została uznana. 27-latek w momencie oddania strzału był na pozycji spalonej. W doliczonym czasie gry Torino doprowadziło do wyrównania. Simone Zaza odebrał dokładne płaskie podanie w polu karnym i strzałem w siatkę przy prawym słupku pokonał bezradnego bramkarza. Finalnie, po obfitującym w emocje meczu Benevento zremisowało z Torino 2:2 (1:0).