Serie A: Bologna odpowiada skutecznie na ciosy Cagliari i wygrywa

bolognafc.it

Gracze ze Stadio Renato Dall’Ara dokonują rimonty pokonując Cagliari Calcio 3:2. Doppietta Musy Barrowa najwyższych lotów.

Na zakończenie sobotnich spotkań 6. kolejki Serie A, Bologna prowadzona przez Sinišę Mihajlovicia podejmowała na własnych śmieciach Cagliari Calcio. Gospodarze dzisiejszych zawodów okupywali jedno z trzech miejsc spadkowych natomiast ekipa z Sardynii mogła pochwalić się niezłym startem w nowy sezon. Ostatnie dwa triumfy nad Torino ( 2:3 ) oraz Crotone ( 4:2 ) pozwoliły na to, że podopieczni Eusebio Di Francesco plasują się w ścisłej czołówce. Pięć spośród siedmiu goli Cagliari rozłożyło się na duet napastników Simeone – João Pedro.

Mocne tempo od początku meczu nałożyli goście czego dowodem była bramka po kwadransie gry w wykonaniu João Pedro. Wspaniała składna akcja przyjezdnych od nogi do nogi, aż w końcu dogranie na lewą flankę. Wypożyczony z Fiorentiny Riccardo Sottil błyskawicznie obsłużył podaniem Brazylijczyka i prowadzenie Sardyńczyków stało się faktem. Drużyna Isolani radziła sobie dobrze do 45 minuty, aby zginąć od własnej broni. Po raz pierwszy w tym sezonie Serie A objawił się nam Musa Barrow. Świetne wykończenie Gambijczyka pod długim rogu. Niestety stracony gol przez ekipę przyjezdnych idzie w pewnym stopniu na konto Sebastiana Walukiewicza. Do przerwy bardziej z remisowego rezultatu mogli cieszyć się zawodnicy Bolonii. Dobre widowisko na Stadio Renato Dall’Ara.

Cagliari mocno rozpoczęło drugą połowę. Giovanni Simeone wykorzystał znakomite i przytomne dogranie Gabriele Zappy. Odpowiedź była jednak szybka. Roberto Soriano nie zastanawiał się długo i kropnął po ziemi w prawy róg Alessio Cragno. Golkiper gości nie miał czego zbierać. Były pomocnik Villarreal zanotował tym samym już czwarte trafienie w obecnej kampanii włoskiej ekstraklasy. Miejscowi poszli za ciosem. Doppiette zaliczył Musa Barrow zdobywając znowuż nietuzinkową bramkę ogrywając tym razem Marko Roga. Cragno ponownie bez szans na skuteczną interwencję.

Nieważne jak się zaczyna, ale ważne jak się kończy. Dla podopiecznych Sinišy Mihajlovicia nie liczył się ponowny brak czystego konta, a najważniejszą rzeczą był drugi w sezonie 2020/2021 komplet punktów. Zdobycz wyszarpana w rywalizacji z niewygodnym rywalem, jakim jest Cagliari Eusebio Di Francesco.

31.10.2020, 6. kolejka Serie A 2020/2021, Stadio Renato Dall’Ara (Bolonia).

Bologna FC 1909 – Cagliari Calcio 3:2 (1:1)

15′ João Pedro

45′ Musa Barrow

47′ Giovanni Simeone