Barcelonie grozi bankructwo. Muszą obniżyć zarobki graczy o 190 milionów!

wikipedia

Blaugrana stanęła przed realnym widmem bankructwa. Jeśli do stycznia przyszłego roku nie obniżą płac, nie uciekną przed finansowym toporem. Gracze są podzieleni czy godzić się na zaproponowane obniżki zarobków czy nie. 

Koronawirus mocno uderzył w cały piłkarski świat. Jednym z największych poszkodowanych może okazać się Barcelona, która stoi na skraju bankructwa. Zarobki piłkarzy w klubie są za wysokie o bagatela 190 milionów euro. Stanowi to 30% całości, które to Barca musi obciąć by utrzymać się na finansowej powierzchni.

Władze klubu muszą zatem usiąść i zdecydować jak ten ruch ma wyglądać w praktyce. Podzieleni są zaś sami piłkarze. Jedni gotowi są przystać na obniżkę płac, inni zaś nie chcą się na to godzić. Szefostwo Barcy ma rozmawiać z piłkarzami 2 listopada w następnym etapie negocjacji, które prawdopodobnie doprowadzą do jakiegoś tymczasowego rozwiązania. 

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Jeśli klub nie zdoła wprowadzić tych zmian, w styczniu nadchodzącego roku, liga rozpocznie procedury prowadzące do ogłoszenia bankructwa. Wybory na nowego prezydenta po rezygnacji Bartomeu mają odbyć się dopiero w późniejszej części 2021 roku. Tymczasowy prezydent, Carlos Tusquets, podkreśla, że najważniejszym problemem przed jakim stoi obecnie klub jest właśnie ekonomia. 

Pandemia najmocniej dotyka Barcelonę. Klub jest zależny od turystyki, która aktualnie nie istnieje. Musimy zebrać wszystkie pomysły i opracować remedium, które wyciągnie nas z tej sytuacji – powiedział Marce Tusquets.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.