Serie A: Atalanta gubi punkty!

Twitter Atalanta

W 22. kolejce Atalanta podejmowała u siebie Genuę. Gospodarze wygrywając mogli zapewnić sobie dwupunktową przewagę nad AS Roma.

Już w 8. minucie dobrą sytuację na bramkę miał Mario Pasalic, jednak piłka po jego strzale minęła prawy słupek. Cztery minuty później Duvan Zapata strzelił w prawą stronę bramki, lecz Mattia Perin doskonale obronił.

Kilka chwil po tym zdarzeniu Kolumbijczyk wygrał pojedynek główkowy w polu karnym po wrzutce z rzutu rożnego i zagrał do znajdującego się w polu karnym Rafaela Toloia. Ten dosięga podania i główkując umieszcza piłkę w bramce.

W 18. minucie Hans Hateboer sfaulował przeciwnika w polu karnym Atalanty. Sędzia podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Domenico Criscito. Piłka po strzale 33-latka trafiła w lewą stronę bramki. Golkiper ekipy z Bergamo nie zdołał obronić tego uderzenia.

Chwilę po zakończeniu drugiego kwadransa gry Antonio Sanabria z Genui przyjął dośrodkowanie od Sturaro i pewnie strzelił z bliskiej odległości pod poprzeczkę pokonując Pierluigiego Golliniego.

Na odpowiedź Atalanty nie trzeba było długo czekać, ponieważ już w 35. minucie Josip Ilicic po asyscie Duvana Zapaty wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości. Piłkarze obu drużyn schodzili do szatni przy wyniku 2:2.

Druga połowa nie była już tak obfita w sytuacje bramkowe jak pierwsza.

W 83. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Valon Behrami, przez co Genoa musiała wytrzymać końcówkę spotkania w dziesiątkę. Udało jej się to, ponieważ mecz zakończył się remisem 2:2.

Stadio Atleti Azzurri d’Italia (Bergamo) 02.02.2020, godz. 15:00

Atalanta – Genoa 2:2

13′ Toloi, 35′ Ilicic – 19′ Criscito, 33′ Sanabria

Żółte kartki: Pasalic, De Roon – Behrami, Romero, Cassata, Perin, Criscito

Czerwone kartki: 83′ Behrami (druga żółta)

Atalanta: Gollini; Toloi, Palomino, Djmsiti; Hateboer, De Roon, Pasalic (54′ Freuler), Gosens; Gomez; Ilicic (76′ Muriel), Zapata (63′ Malinovsky).

Genoa: Perin; Biraschi, Romero, Masiello; Ghiglione (90+2′ Goldaniga), Behrami, Schone, Sturaro, Criscito; Pinamonti (87′ Destro), Sanabria (84′ Cassata).