Premier League: Burnley remisuje z Arsenalem

Arsenal (Twitter)

W meczu 25. kolejki Premier League, Burnley FC zremisowało 0:0 z Arsenalem.

Obie drużyny przed tym meczem byli sąsiadami w tabeli, Burnley zajmowało 14 miejsce, a Arsenal 12. Dorobek punktowy tych drużyn był taki sam, wynosił on 30 punktów.

Już w 2. minucie Arsenal mógł wyjść na prowadzenie, ale po dośrodkowaniu z lewej strony tuż obok bramki główkował Alexandre Lacazette. Swoją szansę na zdobycie bramki miał też Pierre Emerick Aubameyang, gdy wyszedł sam na sam z Nickiem Pope’em, lecz fatalnie skiksował i uderzył bardzo niecelnie. Niewykorzystane okazje mogły się zemścić na Kanonierach, sprzed pola karnego na strzał zdecydował się Jay Rodriguez jednak nie zaskoczył Bernda Leno i niemiecki bramkarz czujnie interweniował. W 37. minucie drugą okazję w dzisiejszym meczu miał Aubameyang, tym razem chciał lobować bramkarza Burnley, ale ten zostawił ręce i złapał futbolówkę. W końcówce pierwszej połowy prowadzenie gospodarzom mógł dać Ben Mee, lecz uderzył wprost w Leno i do przerwy Burnley remisowało z Arsenalem 0:0.

W pierwszych minutach drugiej połowy gola dla Arsenalu, mógł strzelić Gabriel Martinelli, lecz Pope pewnie chwycił piłkę po jego strzale. Po upływie pierwszego kwadransa drugiej połowy blisko bramki byli także gospodarze, Jeff Hendrick jednak minimalnie się pomylił. W 76. minucie blisko prowadzenia byli Kanonierzy. Lacazette dośrodkował w szesnastkę, a tam tuż obok bramki główkował Aubameyang. Chwilę później gola mogło strzelić Burnley. Dwight McNeil podał pod bramkę, a tam w poprzeczkę trafił Rodriguez. W doliczonym czasie gry jeszcze wprost w bramkarza uderzył Martinelli i ostatecnzie Burnley zremisowało z Arsenalem 0:0.

Mecz przez większość gry był wyrównany, choć dogodniejsze okazje miało Burnley i to oni mogą czuć większy niedosyt.