La Liga: Real nie wykorzystał porażki Atletico

realsociedad.eus

W pierwszym dzisiejszym meczu 22. kolejki hiszpańskiej La Ligi, Leganes pokonało 2:1 na własnym stadionie Real Sociedad mimo, że do przerwy z prowadzenia cieszyli się goście. Tym samym ekipa z San Sebastian nie wykorzystała porażki Atletico w derbach Madrytu i nie wskoczyła na miejsce premiowane grą w europejskich pucharach.

Wynik meczu w dwudziestej minucie otworzył 20-letni Szwed Alexander Isak, który zdobył pięć bramek w czterech kolejnych meczach (wliczając w to mecze o Puchar Króla). Cztery minuty po zmianie stron wyrównał Nigeryjczyk Kenneth Omeruo. Natomiast decydującą bramkę, która dała cenne trzy punkty gospodarzom w czwartej minucie doliczonego czasu gry zdobył Oscar Rodriguez. Co ciekawe 21-letni Hiszpan na placu gry pojawił się w osiemdziesiątej minucie meczu. W tabeli Leganes przesunęło się z 19 na 18 miejsce, a Real  zajmuje siódmą pozycję. W następnej serii spotkań klub z Kraju Basków podejmie Athelic Bilbao, a leżący w aglomeracji Madrytu Leganes zagra w Walencji z Levante.

CD Leganes – Real Sociedad 2:1 (0:1)