Sergino Dest zdecydował – talent Ajaxu nadal w USA

fot. si.com

Prawy obrońca Ajaxu Amsterdam Sergino Dest będzie reprezentował Stany Zjednoczone. 18-latkiem o holenderskich korzeniach mocno interesowała się kadra Oranje.

Sergino Dest kapitalnie wszedł w pierwszą drużynę mistrzów Holandii. W tym sezonie Eredivisie rozegrał 9 meczów w których asystował 4 razy. Do tego dorzucił 3 komplety minut w Lidze Mistrzów, w której eliminacjach również zagrał trzykrotnie. Nic dziwnego, że 18-letnim prawym obrońcą mogącym grać też na lewej stronie zaczęto się bardziej interesować. Sergino Dest urodził się w Holandii, jego matka jest Holenderką, natomiast ojciec Amerykaninem o surinamskich korzeniach. Dlatego wyceniany przez Transfermarkt na 5,5 miliona euro zawodnik miał wybór przy wyborze reprezentacji. Dotychczas grał w młodzieżowych kadrach USA, zdążył już nawet zadebiutować w dorosłej drużynie Stanów Zjednoczonych. We wrześniu zagrał w dwóch meczach towarzyskich – z Meksykiem (0:3, 68 minut na lewej obronie) oraz z Urugwajem (1:1, 70 minut na lewej obronie).

Jednak zważywszy na to, że były to tylko mecze towarzyskie, Destem zaczął mocno interesować się Holenderski Związek Piłki Nożnej.  Selekcjoner Oranje – Ronald Koeman, w rozmowie z holenderską stacją telewizyjną NOS powiedział, że on oraz Nico-Jan Hoogma (jeden z dyrektorów KNVB) rozmawiali z Sergino i przedstawili 18-latkowi ich plan na jego przyszłość w kadrze. Selekcjoner USA Gregg Berhalter również miał przeprowadzić podobną rozmowę z obrońcą mistrzów Holandii.

Sergino Dest nadal w USMNT

Dziś jednak Sergino Dest podjął decyzję. Za pośrednictwem mediów społecznościowych Ajaxu powiedział, że będzie reprezentował Stany Zjednoczone. Zdecydowałem się nadal reprezentować USA. Mimo, że przy wyborze kierowałem się emocjami, jednak mimo wszystko była to trudna decyzja. Długo mi zajęło podjęcie ostatecznej decyzji. Ale ostatecznie wybrałem Stany. – powiedział Sergino Dest.

Na pytanie co skłoniło go na wybór USA, powiedział: Grałem we wszystkich amerykańskich reprezentacjach młodzieżowych. Objęli mnie także szczególną opieką. W kadrze Holandii grasz wśród najlepszych na świecie, mają genialną drużynę i wspaniale byłoby dla nich grać, ale na koniec decyzja i tak była podjęta na podstawie serca i emocji.

Sergino Dest o decyzji poinformował także Ronalda Koemana. Osobiście poinformowałem selekcjonera Holandii o decyzji, ponieważ bardzo go cenię i nie chciałem, by dowiedział się o tym z mediów. Powiedział mi, że jest zawiedziony, ale szanuje moją decyzję, bo koniec końców to moje życie i muszę żyć ze swoimi wyborami, nie ważne czy dobrymi czy złymi. – powiedział 18-latek.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *