Serafin Szota i Przemysław Zdybowicz ponownie w Wiśle Kraków

wisla.krakow.pl

Wisła Kraków zdecydowała o skróceniu wypożyczenia Przemysława Zdybowicza do pierwszoligowego GKS-u Bełchatów, zaś wypożyczenie Serafina Szoty do Stomilu Olsztyn dobiegło końca.

Peter Hyballa w trakcie zimowego zgrupowania chce zrobić przegląd kadr i być może zdecyduje się postawić wiosną na uzdolnioną krakowską młodzież. W styczniu na Reymonta wracają z wypożyczeń obrońca Serafin Szota oraz napastnik Przemysław Zdybowicz.

“W lutym Serafin Szota przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do Stomilu Olsztyn, w którym zadebiutował w wygranym spotkaniu przeciwko Sandecji Nowy Sącz. Od wznowienia rozgrywek znajdował miejsce w podstawowym składzie pierwszoligowca, zdobywszy zaufanie nowego szkoleniowca – Adama Majewskiego. Do zakończenia rundy jesiennej obecnego sezonu w barwach olsztyńskiej ekipy rozegrał 28 spotkań, spędzając na murawie łącznie 2488 minut i strzelając przy tym 2 bramki. Transfer czasowy obrońcy kończy się 31 grudnia i zgodnie z jego warunkami wraca na Reymonta.

Przemysław Zdybowicz, wychowanek GKS-u Bełchatów, w styczniu 2020 roku został wypożyczony do swojego macierzystego klubu, by zwiększyć jego siłę rażenia w pierwszoligowych bojach. Podczas swojego pobytu w Bełchatowie dostawał od trenera szansę w zdecydowanej większości spotkań. Łącznie na murawie spędził 1261 minut, rozgrywając 30 spotkań i strzelając w nich 2 bramki. Białą Gwiazda zdecydowała się na skorzystanie z opcji skrócenia wypożyczenia”.

Początek przygotowań zaplanowano od czwartego stycznia. Wiślacy będzie głownie trenować na własnych obiektach. W tym okresie zaplanowano również cztery mecze sparingowe – Podhale Nowy Targ (13.01), MSK Żilina (16.01), Zagłębie Sosnowiec (20.01), Spartak Trnava (23.01).

źródło: wisla.krakow.pl /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *