Sensacja: Barcelona gubi punkty z Osasuną!

Twitter FC Barcelona

Kolejną sensację w tym sezonie znów sprawiła nam Barcelona. Tym razem nie dali rady pokonać Osasuny, Blaugrana tylko zremisowała 2:2. Plusem za to był gol 16-letniego gracza gości – Anssumane Fatiego.

Ernesto Valverde znów nie wyciągnął wniosków. W dalszym ciągu opiera grę na długim posiadaniu piłki, ale w sumie nie ma co się mu dziwić. Mając takich zawodników każdy poszedłby w tym kierunku. Problem jest jednak taki, że Barcelona nie umie tego przełożyć na korzyść bramkową. Z kolei ich rywale wiedzą jak mają się ustawiać, jak przetrwać napór wroga i w odpowiednim momencie skontrować, albo wywalczyć stał fragment. W tym przypadku było tak samo.

W 7. minucie Roberto Torres znalazł się w odpowiednim miejscu i dał prowadzenie gospodarzom. Tym samym był to jeden celny strzał w pierwszej połowie w wykonaniu obu ekip. Cała zabawa zaczęła się w drugiej połowie. Na wyrównanie musieliśmy czekać do 51. minuty, gdzie swojego debiutanckiego gola zdobył 16-letni Anssumane Fati. Wykorzystał dobre zagranie Carlesa Pereza i bez problemu umieścił piłkę w siatce. Warto dodać, że zawodnik pojawił się od początku drugiej połowy. Kolejną szansę na gola wykorzystał drugi z rezerwowych – Arthur. Drugą asystę zanotował Perez. Osasuna podrażniona stratą prowadzenia ruszyła do szybkiego odrabiania strat. W każdej możliwej okazji kontrowali swoich rywali. W 81. minucie gospodarze otrzymali rzut karny po faulu Pique. Do wyrównania doprowadził Roberto Torres. Rezultat spotkania nie uległ już zmianie. Barcelona po trzech kolejkach ma na swoim koncie 4 punkty, zaś Osasuna pięć oczek.